A Cleveland Cavaliers 109–99-re legyőzte a Boston Celticset az NBA rájátszásában a Keleti főcsoport döntőjének hatodik mérkőzésén – a párharc állása ezzel 3–3, s hetedik összecsapás dönt majd arról, mely gárda jut be a fináléba – tudósít az nso.hu-

NBA, RÁJÁTSZÁS
KELETI FŐCSOPORT, DÖNTŐ, 6. MÉRKŐZÉS
Cleveland Cavaliers–Boston Celtics 109–99 (20–25, 34–18, 29–30, 26–26)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–3.

Az nso.hu hozzáteszi: James mindent megtett, hetedik meccs dönt. Kiváló dobóformával kezdett a Boston és eltelt másfél negyed, mire magához tudta ragadni a kezdeményezést a Cavs, addig inkább a vendégek vezettek – ám ahogy megszerezték az előnyt a hazaiak, többet már nem adták ki a kezükből. 29–33 után futott egy 14–1-et Tyronn Lue csapata és innentől nem nagyon engedte veszélyes közelségbe ellenfelét, a harmadik játékrészben szinte végig 15-16 pont körül mozgott a távolság és már csak egyszer, a záró etapban tudott tízen belülre jönni a Boston – a vége így feszültebbre sikerült, mert éppen a hajrában volt csak közte hét, de LeBron James klasszisa döntőnek bizonyult. A hazaiak vezére rengeteget vállalt és végül 46 pontnál állt meg 17/33-as mezőnymutatóval és 5/7 triplával, leszedett 11 lepattanót, kiosztott 9 gólpasszt és ezúttal az eladott labdákra is jobban figyelt, mint korábban, két perccel a vége előtt pedig egymás után két nagy hármast bombázott be, ezzel döntötte el végleg a mérkőzést és döntötte romba a bostoni reményeket. Az ő újabb félelmetes estéjével így végül kiharcolta a hetedik meccset a Cleveland, de a nagydöntőbe jutást már abban a TD Gardenben kell megoldania, amelyben vendégcsapat nem nyert még ebben a playoffban…

A 7. meccset helyi idő szerint vasárnap rendezik.