A Sao Pauló-i mérkőzés első félidejében még nem villogtak a brazilok, a második elején azonban gyorsan kétgólos előnybe kerültek: Philippe Coutinho egy kezezés miatt – videózás után – megítélt tizenegyesből szerezte meg a vezetést, majd néhány perccel később fejjel is a kapuba talált.

Az nso.hu tudósításából az is kiderül, hogy a kegyelemdöfést Everton adta meg a bolíviaiaknak egy jól eltalált lövéssel; a Gremio 23 éves támadójának – aki pazar találata előtt négy perccel lépett pályára csereként – ez volt a hetedik mérkőzése és az első gólja a brazil válogatottban.

A Neymart sérülés miatt az egész tornán nélkülöző brazilok fehér mezben és kék nadrágban léptek pályára, olyan szerelésben, amilyenben az első Copa-diadalukat aratták 1919-ben. Hogy meglesz-e az újabb – 2007 óta az első, összességében a kilencedik –, majd kiderül, mindenesetre a 100. megnyert Copa-meccsük a nyitányon jegyzőkönyvbe került (Argentína 120-szal vezeti a rangsort, Uruguay 108-cal követi).

COPA AMÉRICA, BRAZÍLIA
Brazília–Bolívia 3–0 (Philippe Coutinho 50., 53. – az elsőt 11-esből, Everton 85.)

A Copa további programja ITT tanulmányozható!