Az 5. helyen végzett a krétai sakk Európa-bajnokságon a magyar válogatott. A Haladás sakk nagymestere Rapport Richárd és a válogatott ugyan legyőzte Anglia együttesét az utolsó fordulóban, de az azeriektől és az ukránoktól elszenvedett vereség miatt nem volt sok esélyük az éremszerzésre.

Forrás: hunochess.hu

A csapat csak akkor lehetett volna dobogós, ha az utolsó körben legyőzi az angolokat, továbbá Azerbajdzsán is Ukrajnát, a horvát–török meccs pedig döntetlennel ér véget. A magyarok tehát teljesítették a követelmények rájuk eső részét, ám az azeriek 2:2-re végeztek Ukrajna ellen.

Pozitívum, hogy a csapat minden tagja túlteljesítette az elvárását: Lékó Péter 11, Erdős Viktor 14, Rapport Richárd 7, Almási Zoltán 2, Berkes Ferenc 5 Élő-pontot gyűjtött.

A nők tornáján Magyarország 3:1-re nyert az utolsó fordulóban, így ők a 12. helyen végeztek.