Az élvonalba feljutott zöld-fehér együttes vasárnap este a Penta Gödöllő RC csapatát látta vendégül Szombathelyen, abban a reményben, hogy megszerzik első győzelmüket. A két nyeretlen gárda közül a vendégek kezdték jobban az összecsapást. A nagy akarás azonban görcsössé tette a Haladás játékát, így a gödöllőiek könnyedén gyűjtötték pontjaikat. Sokan már elkönyvelték az első szett elvesztését, de a Bagyinka Fanni vezérletével nemcsak visszakapaszkodtak, hanem megfordították az állást. (25-21) A szett megnyerését követően is remekül játszott a Haladás. Kemény védekezés mellett Ajla Paradžik parádés ütéseivel tartotta a tempót a hazai csapat. Fej-fej mellett haladtak az együttesek, azonban a végén a rutinosabb vendégeknek sikerült kiegyenlíteniük. (24-26) A harmadik szettet a Gödöllő kezdte jobban, a Haladás tehetséges játékosai azonban nem adták fel és folyamatosan ellenfelük nyakán lihegtek. Sajnos hiába, mert a kiélezett pillanatokban mindig a vendégek játékosai örülhettek. (23-25) Az utolsó szett is hasonló forgatókönyvet tartogatott. A hazaiak becsületesen küzdöttek, de a Gödöllő pontosabb játékának köszönhetően mininális különbséggel hozta a mindent eldöntő játszmát is. (23-25)