Kedd délután több mint száz diákot köszöntöttek a város elöljárói. Szombathelyen idén is megjutalmazták a megyeszékhely legeredményesebb sportolóit. A diáksport rendezvényeken jól szereplő diákokat Dr. Puskás Tivadar polgármester, Koczka Tibor sportért felelős alpolgármester és Lendvai Ferenc tanácsnok köszöntötte. Az elmúlt tanévben a Magyar Diáksport Szövetség által rendezett országos diákolimpiai versenyeken dobogós helyezettjei, valamint a szakszövetségek által rendezett diákolimpiák országos bajnokai mellett jutalmazták a nemzetközi színtéren eredményes sportolókat.

Nemzetközi Diákjátékok
Úszás

Barta Hanna 2. hely 200m hátúszás 2. helyezés  100m hátúszás 2. helyezés  50m hátúszás 3. helyezés
Dancsecs Boglárka 3. hely 200m pillangóúszás 3. helyezés
(Mindketten a Vízmű SC versenyzői)

Leány labdarúgásban 2. helyezést ért el a Viktória FC U 15-ös csapata

Fördős Beatrix Erzsébet Németh Zsófia Peónia Nagy Vanessza Rajzinger Dóra Varga Barbara Adrienn Óvári Tímea Margit Matolcsi Cintia Németh Mia Kiara
Kísérő: Barczi Csaba

Fiú labdarúgás szintén 2. helyezést ért el az Illés Labdarúgó Akadémia labdarúgói
Kállai Kevin Auer Ákos Hegyi Krisztián Rédei Adrián Woth Ádám Péter Jakab Dávid Szalay Szabolcs Fábián Bálint
Edző: Takács Csaba

Diákolimpiai 1-3. helyezettek a 2016/2017. tanévben

(MDSZ által rendezett versenyek)

 

 I. helyezettek

 Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – atlétika – fiú V-VI. kcs
400 m síkfutás

Boda Boldizsár

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – torna – leány II. kcs

Németh Viola

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – torna – korlát, talaj leány V. kcs

 Tömböl Boglárka

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – játékos sportverseny – I-II. kcs –

Juhász Luca
Marton Jázmin
Körmendi Soma
Durázi Levente
Tujfel Ádám
Kiss Jázmin
Bozsodi Eszter
Nagy Johanna
Horváth Roland
Horváth Luca
Borhy Sára
Fekete Iván
Németh Bence
Derdák Ákos
Károly Korvin
Németh Diána
Németh Emma
Tóth Erik

SZMSZC Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma – atlétika – fiú VI. kcs. távol

Pap Kristóf

SZSZSZC Kereskedelmi és Vendéglátó Szakképző Iskolája és Kollégiuma – atlétika – 100m és 200m síkfutás VI. kcs

 Galambos Martin

Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium – torna – V-VI. kcs leány „A” kategória csapatverseny

 Dévai Boglárka + egyéni összetettben, ugrásban, gerendán, felemás korláton +talajon 3.

Székely Dóra

Nardai Borbála + „B” kategóriában, egyéni összetetteben 1.

Németh Boglárka + ugráson, gerendán 3.

Tóth Bianka

 

II. helyezettek

 Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskola – asztalitenisz – II. kcs.

 Horváth Gábor

 Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – atlétika – fiú V-VI. kcs
400m síkfutás

Jagodics Dennis

 Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – atlétika – fiú V-VI. kcs
4x400m

Boda Boldizsár
Felföldi Tamás
Jagodics Dennis
Koller Domonkos

Gothard Jenő Általános Iskola – atlétika – kislabdahajítás IV. kcs

 Makrai Kornél

Szombathelyi Váci Mihály Általános Iskola – leány labdarúgás – IV. kcs.

 Nagy Vanessza
Soós Imelda
Kiss Virág
Németh Mirtill
Mészáros Georgina
Szalay Sára Luca
Kosztrub Laura
Edelényi Júlia
Babos Noémi
Horváth Csenge

Szombathelyi Szolgáltatási Szakképzési Centrum Kereskedelmi és Vendéglátó Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma torna –

Fodor Jennifer
Németh Veronika
Peresznyák Réka
Papp Kamilla
Németh Patrícia
Varga Dorina

Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium – atlétika – V. kcs fiú diszkoszvetés

Varga Donát

Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium – atlétika – V. kcs leány diszkoszvetés

Szabó Anett

 

III. helyezettek

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – atlétika – IV. kcs fiú
többpróba

Donázy Bence
Földes Zalán
Németh Máté
Rédei Péter
Ruzsin Alexander
Tájmel Kristóf

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – kosárlabda – fiú IV. kcs

Tájmel Kristóf
Donázy Bence
Németh Máté
Földes Zalán
Harrach Barna
Hosszu Péter
Kovács Levente
Kenéz Csaba
Pintér Gergő
Rédei Péter
Tóth Barnabás
Varga Árpád

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – torna – leány II. kcs

Kerecsényi Boglárka
Németh Viola
Sákovics Janka
Tüzes Hanna
Ugróczky Nóra
Vincze Anna

Szombathelyi Derkovits Gyula Általános Iskola – atlétika – kislabdahaj.  III. kcs

Szentgyörgyvári Lia

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – kézilabda – III. kcs leány

Juhász Anna
Farkas Nerina
Dobos Dorka
Iván Jázmin
Pajor Kata
Lukács Luca
Temesvári Natália
Németh Júlia
Kondákor Jázmin
Molnár Nilla
Kozma Szofi
Wutschi Verona
Török Fanni
Juhász Luca

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – torna  – leány II. kcs –

Maráczi Fruzsina
Borbás Maja
Vöcsei Adél
Németh Regina
Proksza Zsófia
Rajnai Regina

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – torna „A” kat. – leány III-IV. kcs –

Hangay Diána
Horváth Kata
Joó Luca
Horváth Emma
Rosta Hanna

Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium – atlétika – VI. kcs diszkoszvetés

Rába Dániel

 Szakszövetségek által rendezett versenyek diákolimpiai bajnokai

 

 Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – alpesi sí – VI: kcs

Kunecz Némi

 Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – görkorcsolya – III. kcs

Sipos János

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – tájfutás –

 Sarkadi Lehel   III. kcs rövid táv és normál táv
Király Orsolya Boróka             VI. kcs rövid táv

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – fallabda –

Nagy Simon             IV. kcs
Nagy Sára                VI. kcs

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – tenisz – IV. kcs fiú

Németh Máté
Donázy Bence
Tájmel Kristóf

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – B33 –

Földes Zalán
Kenéz Csaba
Rédei Péter
Varga Árpád

Brenner János Általános Iskola és Gimnázium – birkózás – III. kcs szabadfogás

Hajba Szabolcs

 Gothard Jenő Általános Iskola – kötélugrás

Nagy Lotti

Gothard Jenő Általános Iskola – kick boksz – light-contact

Viszket Borisz

Gothard Jenő Általános Iskola – görkorcsolya – IV. kcs

 Mercs Abigél

Oladi Általános Iskola – görkorcsolya – IV. kcs

Laposa Balázs         II. kcs
Mayer Márton

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – birkózás – IV. kcs

Nemes Bálint

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – fallabda – III. kcs

 Varga Loréna

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – kötélugrás –

 Papp Virág

Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium – súlyemelés – VI. kcs

 Gyűrűs Barbara

 Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium – alpesi sí – V. kcs

Vécsey Veronika

Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium – rövidpályás gyorskorcsolya VI. kcs

 Bejczi Botond

Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium – ökölvívás V. kcs

Lakotár Hanna

Premontrei Rendi szent Norbert Gimnázium – kick boksz – light-contact

Bolfán Ákos

Premontrei Rendi szent Norbert Gimnázium – sakk – VI. kcs

 Rátkai Marianna

 SZMSZC Savaria Szakgimnáziuma és Kollégiuma – Karate VI. kcs

Seregély Gyöngyi

SZMSZC Savaria Szakgimnáziuma és Kollégiuma – kick-boksz VI. kcs

Szász Krisztofer

SZMSZC Savaria Szakgimnáziuma és Kollégiuma – ökölvívás – V. kcs

Ambrus Viktória

Honlapunkon megjelenő kiemelt tartalmakat a Vasi Korall Kft. támogatja!