Az első mérkőzést követően(0:0) nem sokan gondolták volna, hogy a visszavágó egy 6 gólos derbit hoz majd, az Írország – Dánia párharcban.

Elég hamar bekezdett a hazai gárda, már a 6. percben megszerezték a vezetést Shane Duffy góljával.

Ekkor nem sokan tettek volna arra, hogy a végén a dánok 5:1-re győzni fognak, ám a 29. percben sikerült egyenlíteniük, ezután pedig a csapat legnagyobb sztárja, az Angliában légióskodó Christian Eriksen talált 3-szor is a kapuba, szertefoszlatva ezzel az ír vb álmokat.

A találkozó vége felé már csak a különbség volt kérdéses, a hajrában beálló Nicklas Bendtner a 90. percben büntetőből állította be a végeredményt, így jövőre Dániával találkozhatunk Oroszországban, a világbajnokságon.

A dánok a 30. kijutók, az oroszországi mezőny a két interkontinentális pótselejtező győztesével lesz teljes.