Szerda délelőtt kezdetét vette a rövid pályás úszó Európa-bajnokság Koppenhágában.

A szerdai program a 100 méteres pillangóúszás előfutamaival kezdődött, a négy magyar érdekelt közül Cseh László az ötödik lett, és továbbjutott. A 21. születésnapját ma ünneplő Kenderesi Tamásnak viszont nem jött össze a középdöntő ezen a távon.

A női 50 mellen indulók közül Sebestyén Dalma (30.73) a 15. időt úszta, így továbbjutott. A férfiaknál a mieink közül Horváth Dávid végzett a legjobban, a 33. helyen.

Női 400 vegyesen Hosszú Katinka imponáló fölénnyel kezdett, a legjobb idővel (4:27.45) jutott a döntőbe – több mint öt másodperccel megelőzve a második legjobban kezdő Fantine Lesaffre-ot. Kapás Boglárka (4:39.35) a hetedik helyen finalista.

A férfi 400 gyors előfutamában a címvédő Bernek Péter 3:39.86-es idejével elsőként jutott be a délutáni döntőbe.

A férfi 200 háton Földházi Dávid (1:52.10) és Telegdy Ádám (1:52.24) is az utolsó előtti, harmadik futamban volt érdekelt, a hajrában előbbi kicsivel megelőzte utóbbit, aki elé még a fehérorosz Mikita Cmih is befért végül a futamban (1:52.14) – ez az egy tizedes lenyúlás pedig Telegdy döntőjébe került.

A 4×50-es férfi gyorsváltónk az első középdöntőben 1:26.04-et úszva az olaszok mögött a második lett, a másodikban pedig a hollandok és az oroszok voltak gyorsabbak, így a negyedik helyen jutottunk a döntőbe.

A délelőtt utolsó felvonása a női 800 középdöntője volt, Kapás Boglárka 8:28.70-nel futamában a második, összességében a hatodik legjobbként zárt, így döntőbe jutott – az Eb-mezőny legfiatalabb tagja, a 2003 áprilisában született Nagy Réka 8:50.09-cel a 17. lett.

Honlapunkon megjelenő kiemelt tartalmakat a Vasi Korall Kft. támogatja!