Parádés mérkőzésekkel folytatódott a második forduló, majd szerda este már a nyolcaddöntők is elkezdődtek. Kora délután a nagyon gyengén teljesítő ausztrál darts játékos, Simon Withlock búcsúzott. A szakértők szerint a rapszodikus teljesítménnyel kirukkoló veteránnál csak idő kérdése volt, hogy mikor köszön el. Ezúttal a második fordulóban Darren Webster állta az útját. Hasonló meglepetést okozott Alan Norris is, hiszen a 15. helyen kiemelt játékost, James Richardson múlta felül 4:1 arányban. Majd Münch és Alcinas csapott össze, ebből az utóbbi dartsos jött ki jobban. A meglepetések sorának azonban itt még nem volt vége, hiszen Peter Wright mérkőzése zárta a 2. fordulót. Talán nem túlzás azt állítani, hogy megérte várni rá, hiszen parádés találkozót láthatott az Alexandra Palace közönsége. Jamie Lewis szenzációs formában dobálta a nyilakat, amire a 2. helyen kiemelt és a végső győzelemre is esélyes Wright lehetőségéhez képest igyekezett válaszolni. Remekül összefoglalja a párharc nívóját, hogy mindkét sportoló 100 feletti átlagot produkált. A negyeddöntőben Lewis folytathatja.

Késő este pedig már a legjobb nyolc közé jutás volt a cél. Először egy holland házibajnokságot láthatott a közönség, ahol Raymond van Barneveld magabiztos produkcióval múlta felül honfitársát. Barney ellenfele a címvédő Michael van Gerwen lesz, aki nagyszerűen indított a 16. helyen kiemelt Price ellen. A két szettes vezetés birtokában aztán elkényelmesedett és felhozta ellenfelét, aki élt is a lehetőséggel. Olyannyira, hogy már a harmadik játszmát is zsebre tehette volna az angol fiú, aki aztán elrontotta a legfontosabb dobásait. A holland világbajnok így szép kényelmesen visszatalált a győzelmet jelentő ösvényre és nyerte meg az összecsapást. A negyeddöntőben így két világelső holland találkozik: van Barneveld és van Gerwen.