Gasper Potocnik alig egy hete még a tabella éléről nézhette az őket üldözőket, aztán a Kecskemét elleni vereség azt is jelentette, hogy át kell adniuk az első helyet. A szurkolók reménykedtek, a játékosok pedig fogadkoztak a Rába-partján, hogy az Alba Fehérvár elleni rangadóra mindent beleadnak a piros-feketék, azonban csalódás volt látni a vasiak játékát. Már az első perctől kezdve a hazaiak domináltak. Kellerék a pálya minden szegletéből betaláltak és az első 10 percben körül 40 ponttal terheltél meg a vasiak kosarát. A folytatásban sem bírta megfékezni ellenfelét a Körmend, így már a szünetre tekintélyes különbséget mutatott az eredményjelző (67-45). A pihenőt követően mindent megpróbáltak a vendégek, hogy a vereség mértéke vállalható legyen, azonban ez sem sikerült. A pontatlan dobások és az Alba tudatosabb játékának eredményeként tovább nőtt a csapatok közti szakadék. A hajrára már csak az volt kérdés, milyen pontarányú győzelmet aratnak a házigazdák? Végül 115 dobott ponttal állították be az új idénycsúcsot a fehérvári kosarasok.