Idén 58 sportszervezet összesen 137, közöttük 77 lány- és 60 fiú csapata vett részt a kupán, 5-5 korosztályban. A legfiatalabbak 2008-as, míg a legidősebbek 2004-es születésűek voltak. A tizenkét helyszínen Kisvárdától Szombathelyig és Salgótarjántól Szegedig mintegy 1800 gyerek lépett pályára a 350 mérkőzésen.

A Főnix Kupa egyik főszervezője, Dobszai Jenő, a DSC-SI fiú kézilabda szakosztályának vezetője azt nyilatkozta, hogy nagyon jó erőfelmérő volt mindenki számára a Főnix Kupa, hiszen a csapatok három nap alatt más régiókhoz tartozó együttesekkel is megmérkőzhettek.

A torna mérkőzései 12 helyszínen, a döntők pedig 6000 fő befogadására képes Főnix Csarnokban zajlottak.

Az 1. nap SZKKA-érdekeltségű eredményei:

U9: Kisvárda KC – SZKKA 1-32

U10: Mátészalkai MTK – SZKKA I. 12-11, Debreceni SC-SI-SZKKA II. 12-12

U11: SZKKA – Szekszárd 18-10

A 2. nap eredményei:

U9: Debrecen SC-SI – SZKKA 3-20, Létavértes SC – SZKKA 0-26

U10: SZKKA I. – Oxxo Energy Orosházi NKC II. 15-4, Aranyszarvas SE – SZKKA II. 17-6,

Gézengúz UKC Kalocsa – SZKKA I. 1-14, SZKKA II – Oxxo Energy Orosházi NKC I. 9-12, Szivacs KC Nyíregyháza – SZKKA II. 4-16, PC-Trade Szeged KKSE – SZKKA I. 20-10

U11: Debrecen SC-SI II – SZKKA 2-19, Miskolci VSC – SZKKA 3-28

A 3. nap eredményei:

U11 Elődöntő: Bajnok DSE Nemesvámos – SZKKA 8-10, Döntő: SZKKA – PC Trade Szeged KKSE 12-14.

“Nagyszerű szintfelmérő volt számunkra ez a torna, ahol nagyon jó csapatok ellen tudtunk játszani. Óriási gratuláció jár a lányoknak a teljesítményükhöz! Nagy siker az ezüstérem!” – értékelt Józsa Krisztián, az SZKKA utánpótlás-igazgatója, a csapat edzője.

U10 Mindkét csapat csoportharmadikként játszott a 3. napon: Balmazújvárosi LKSE – SZKKA I 4-10, Kozármisleny SE – SZKKA II 8-5, Balmazújvárosi LKSE – SZKKA II 8-11, Kozármisleny SE I – SZKKA I 7-10.

Ezzel az SZKKA I. csapata a 9. helyen, míg az SZKKA II. a 11. helyen végzett. “Mindenképpen hasznosnak ítélem a tornát, jó mérkőzéseket játszottunk erős ellenfelek ellen. Az eredmény most másodlagos volt, jól szolgálta a felkészülésünket!” – értékelt Vers Ákos csapatedző.

U9: Hódmezővásárhelyi LKC – SZKKA 13-7 Kézilabda Szeged SE – SZKKA 21-7 3. hely “Örülök, hogy itt lehettünk. Sokat tanultunk, hiszen az ország ezen régióhoz tartozó csapataival ilyenkor lehet találkozni. Látjuk, mit kell tanulni! Gratulálok a lányoknak a 3. helyhez.” – fogalmazott Debreczeni György edző.

A debreceni hétvége különlegessége volt, hogy a lányok egy méltán népszerű szállodában, a 4 csillagos Hotel Platánban pihenhették ki a meccsek okozta fáradalmakat.