Fucsovics Márton sikerrel vette az Indian Wells-i férfi tenisztorna első fordulóját, a világranglista 65. helyén álló magyar játékos egy szoros és egy sima szettben legyőzte a szerb Viktor Troickit – számolt be az örömhírről nso.hu.

A korábban az ATP-rangsor 12. helyén is álló 32 éves szerb számára indult jobban a mérkőzés, 1:1-nél elvette Fucsovics adogatását, és 3:2-es előnyénél bréklabdát hárítva hozta a sajátját, 5:4-nél pedig a szettért szerválhatott.

A 26 éves magyar játékos ekkor viszont elvette rutinos ellenfele játékát, majd a rövidítésben 4–3 után sorozatban három labdamenetet nyert meg (7:6, 7–3).

A második szettben a ranglistán jelenleg 68. helyen álló szerb az első adogatását még hozta (0:1), innentől viszont már nem termett számára babér, Fucsovics másfél óra alatt kiharcolta a továbbjutást (7:6, 6:1).

A sportoldal tudósításából azt is megtudtuk, hogy Fucsovics a legjobb 64 között a második kiemelt Marin Ciliccsel találkozik vasárnap. A 2014-ben US Open-győztes, idén Australian Open-döntős horvát ellen eddig egyszer játszott ATP-tornán, tavaly a bázeli negyeddöntőben Cilic csak óriási csatában – 7:6 (7–3), 5:7, 7:6 (7–4) – tudott nyerni.

ATP 1000-ES TORNA, INDIAN WELLS (8 909 960 dollár, kemény pálya)
EGYES, 1. FORDULÓ
Fucsovics (magyar)–Troicki (szerb) 7:6 (7–3), 6:1

KORÁBBAN:

WTA-TORNA, INDIAN WELLS (7 972 535 dollár, kemény pálya)
PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 4.)–Nadija Kicsenok, Anastasia Rodionova (ukrán, ausztrál) 7:6 (7–3), 6:0
Bencic (svájci)–Babos 1:6, 6:1, 7:6 (7–4)