AVUS-Contitech Szeged 12-7 (4-0, 2-1, 3-5, 3-1)
Szombathely, AVUS-uszoda, 100 néző, OB I-es vízilabda-mérkőzés a 13-16. helyért, vezette: Bereczki, Vogel.

Gólszerzők: Polovic 3, Basara 3, Takács 2, Baj 2, Garancsy 1, Ekler B. 1, illetve Zsigri 2, Szilvasán 2, Korbán 2, Irmes 1.

A szerda esti mérkőzés előtt a 100. OB I-es mérkőzését játszó Baj Marcellnek emlékplakettet nyújtott át Juhász Tibor, az AVUS elnöke.

Az 1. játékrész elején mindkét oldalon kimaradtak a támadások, majd Ivan Basara távoli bombája törte meg a gólcsendet, 1-0. Garancsy kegyetlenül bevarrta 5 méteresből a másodikat is, 2-0. A szombathelyiek jó védekezésének nem találta ellenszerét a szegedi együttes, Basara viszont belőtte saját maga 2. gólját is, 3-0, aztán nem egészen fél perccel a negyed vége előtt Takács távoli lövése is betalált, 4-0.

A 2. negyedben Takács Kristóf ott folytatta ahol abbahagyta, így már 5-0-át mutatott az eredményjelzőt. Ezután büntetőből szépített a Szeged, 5-1. A szombathelyi kapuban remekül védett Horváth Alex, Baj Marcell pedig centerből befordulva remekelt és megszerezte az aligátorok hatodik gólját, 6-1. A szegediek edzője érezte, hogy végleg eldőlhet a meccs, időt is kért. A negyed utolsó – szegedi – akciója Horváth Alex bravúros védésével ért véget.

A harmadik negyedben Irmes lőtt a léc alá, 6-2, aztán Ivan Basara lőtt a hálóba, 7-2. Korbán találata sem volt gyenge, 7-3, és akkor jött Polovic, aki közelről nem hibázott, 8-3! Sajnos megint jött a szegedi szépítés, 8-4, sőt Zsigri fél méterről újabb gólt lőtt, 8-5. Kellett is Ekler Bendegúz gólja, 9-5, aztán Zsigri megint és újra háromra olvadt a különbség: 9-6.

Az utolsó játékrészből bő egy perc telt el, amikor Polovic húzta közelről a hálóba a labdát, 10-6. Ezután megint Baj Marcell talált be, 11-6. Polovic révén már 12-6 volt az állás, majd fél perccel a befejezés előtt jött Korbán gólja, 12-7 lett a végeredmény.

Győzött az AVUS, s ezzel 3-0-val lezárta a párharcot, így május 12-én a 13-14. helyért a Tatabányával meccselhet.