Nem éppen ideális időjárási körülmények fogadták a kilátogatókat, közöttük más sportágak képviselőit, így az NB I-be igyekvő SZKKA női kézilabdázóit és az atlétákat a Sugár úti Dobócentrumban. Csípős hideg és enyhe szél megnehezítette a kalapácsvetők, diszkoszvetők és gerelyhajítók dolgát.

A több jó eredményt hozó viadalon két-két győzelmet szerzett a rendező Dobó SE és az NYSC.

Az EB bronzérmes Halász Bence 75,90 méteres dobással nyerte a férfi kalapácsvetést, a 2. helyen a veszprémi Pásztor Bence, míg a 3. helyen a szintén szombathelyi Rába Dániel végzett.

A nők hasonló számában klubtársa, a szombathelyi Gyurátz Réka 69,76 méterrel volt a legjobb, a 2. helyen a veszprémi Orbán Éva végzett.

A 3. pozícióba a szintén szombathelyi Gergelics Cintia ért oda.

A férfi gerelyhajításban Szolnoki MÁV-SE atlétája, Rivasz-Tóth Norbert 77,31 méterig hajította a gerelyt.

A bajnokság további számainak győztesei: Szikszai Róbert NYSC/diszkosz 55,07 m – Kerekes Dóra NYSC/diszkosz 52,75 m – Bogdán Annabella Békéscsabai AC/gerely 50,85 m.

A felnőttek versenyével együtt rendezett serdülő és újonc téli dobó OB-n 12 számban avattak bajnokot. A dobogó legfelső fokára nyolc klub versenyzői állhattak fel, a legtöbbször a Szombathelyi SI fiataljai/4 első hely.