Alba Fehérvár – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80-75 (22-24, 23-20, 20-12, 15-19)
Bajnokság, 20. forduló
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok,
V.: Papp P., Rácz Zs., Mészáros B. (dr. Várhalmi Zs.)

Alba: Cabezas 10/6, Freeman 17/6, Filipovity -, Lóránt 21/6, Heath 2. Csere: Zeno 14/6, Peterson 5, Tóth P. 9/3, Keller I. 2.

Falco: Govens 12/6, Curry 11/6, Perl 13, Bruinsma 5/3, Reddic 25. Csere: Balmazovics 7/3, Tóth N. 2.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–8. 5. p.: 7–15. 8. p: 11–22. 12. p.: 24–24. 15. p.: 33–30. 18. p.: 40–37. 22. p.: 48–48. 25. p.: 54–51. 28. p.: 63–53. 32. p.: 65–58. 35. p: 69–63. 38. p.: 74–70

1. negyed: a Falco a Govens – Curry, Perl, Bruinsma, Reddic összeállításban lépett parkettre. Freeman 3 pontosával indult a meccs, majd Reddic 4 pontja jött, 3-4. Aztán Lóránt és Freeman következett, majd Govens tripla, 7-8. Curry percei jöttek: dupla, majd tripla, 7-13. Reddic, aztán Lóránt hozta közelebb az Albát, 9-15. Curry, majd Reddic zsákolása után már 11-20 volt a 8. percben. Ezután Lóránt 2 triplát is szórt, 17-24, majd Cabezas is. A végén Keller közelije után 22-24-et mutatott az eredményjelző.

2. negyed: Peterson közelije, majd Govens pontjai 24-26. Aztán Zeno, majd Tóth P. 3 pontosa után 29-26. Perl közelije és Bruinsma pontjai után a negyed derekán 35-33 volt. Freeman, majd Zeno, 40-33. Aztán Bruinsma és Balmazovic, majd Tóth P., 42-37. Reddic és Zeno, 45-39. A negyed vége a szombathelyieké, Reddic és Perl is betalált, 45-44.

3. negyed: Jól kezdett a Falco, Reddic és Perl, 45-48. Freeman, Reddic és Peterson kosarai után 54-50 volt az állás. Reddic büntetőzött, de csak 1 ment be, 54-51. Peterson büntetőzött, majd Lóránt és Cabezas is betalált ugyanonnan, 59-51. A negyed derekán időt kért Gasper Okorn. Perl, majd Lóránt pontjai, így 3 perccel a 3. negyed vége előtt 61-53 volt. Cabezas büntetői után először 10 pont volt a különbség, 63-53. Balmzovic-tripla, nagyon kellett, 63-56. Az utolsó percben Tóth P. sikeres közelije, majd szünet, 65-56.

4. negyed: Reddic sikeres közelijével indult az utolsó 10 perc, 65-58. Aztán Lóránt kétszer is betalált, 69-58. Balmazovic faragott a hátrányból, majd technikai hibát vétett. Govens tripla, ezzel 6 ponttal a vége előtt 69-63. Freeman büntetői landoltak a kosárban, majd Govens dupla, 71-65, de már csak 5 perc! Cabezas tripla, majd Curry dupla, 74-67. Curry büntető, majd Govens dupla, 74-70! Az utolsó 3 perc jött, amikor időt kért az Alba Fehérvár. Freeman sikeres büntetői után Perl Zoltán csak az egyiket dobta be a büntetők közül, 76-71 volt az állás 2 perccel a végső dudaszó előtt. A meccs vége előtt 1’22”-vel Okorn újra időt kért. Govens sajnos eladta a labdát, Freeman pedig sikeres közelivel büntetett, 78-71, újabb Okorn-féle time-out. Reddic zsákolt, majd Perl közeli, 78-75. Aztán Zeno hűtötte le a kedélyeinket, 80-75. Curry kihagyta a 3 pontost, ez a vége, 80-75 maradt.

A meccs után mindkét vezetőedző értékelt.

– Volt egy hosszabb szünet, amelyet kemény edzésekkel töltöttünk, sajnos egy ilyen periódus után rizikós, hogy a csapat fel tudja-e venni a mérkőzések ritmusát. Ennek tükrében nem is kezdtünk jól, mert sem támadásban, sem védekezésben nem azt nyújtottuk, amit megbeszéltünk. Amikor azonban védekezésben váltottunk, akkor már sikerült könnyű kosarakat, labdákat szerezni. Állandósult a nyolc-tíz pontos vezetésünk, amit csaknem a meccs végéig megőriztünk, de a hajrában sok labdát eladtunk, pontatlanok voltunk, és erre majdnem ráfizettünk. Annak örülök, hogy a csapat higgadt tudott maradni, és győzni tudtunk – nyilatkozta a meccs után Jesús Ramirez.

– Nagyon jó mérkőzést játszottunk, nekünk is lett volna esélyünk a győzelemre. Keményen harcolt, mindent megtett a csapatom. A meccs első harmadában sokkal nagyobb önbizalommal játszottunk, bizonyítja ezt, hogy az Alba sem támadásban, sem védekezésben nem tudott reagálni a mi játékunkra. A találkozó végén nagyon nehéz szituációban dobott a Fehérvár kosarat, amely szerencsés volt. Máshogy is alakulhatott volna a végjáték – fogalmazott Gasper Okorn.

A Falco maradt a 4. helyen és a jövő héten a Pécs otthonába látogat, az Alba Fehérvár továbbra is a 9. helyen áll.