A hétvégén rendezték meg Szerbiában, azon belül is Sivač-on a „Memorijalni Turnir Miloš Mrkalj” elnevezésű Nyílt Nemzetközi Karate Versenyt.

A megmérettetésen közel 150 induló mérhette össze tudását. Megyénket a „Leo” Karate-do SE képviselte, méghozá öt fővel.

A 10-11 éves korosztályban Molnár Csenge kata (formagyakorlat) versenyszámban egészen a döntőig menetelt, ahol 3:2 arányban kikapott így ezüstéremmel zárt. Kumite (küzdelem) versenyszámban viszont nem talált legyőzőre, így a dobogó legfelső fokára léphetett fel. A 14-15 éves korosztályban a lányoknál kata (formagyakorlat) versenyszámban Markó Medina az első helyen zárt.

Ugyanebben a korosztályban a fiúknál Somogyi Dávid kata (formagyakorlat) versenyszámban aranyérmet, míg kumite (küzdelem) versenyszámban ezüstérmet szerzett. A 16-17 éves lányoknál Somogyi Laura kata (formagyakorlat) és kumite (küzdelem) versenyszámban is a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

A felnőtt korosztályban Gál Enikő szintén mind a kettő kategóriában aranyéremmel zárt. A „leo”-sok így összesen 7 arany és 2 ezüstéremmel térhettek haza.