Kovács Zsófia a 26. helyen végzett a triatlon Európa-bajnokság pénteki nyitónapján a hollandiai Weertben. A verseny honlapjának beszámolója szerint a magyar triatlonos 1:50:38 óra alatt teljesítette az 1500 méter úszásból, 37,8 kilométer kerékpározásból és 9,9 km futásból álló távot. Az 51 célba érkező közül 1:45:44 órás eredménnyel a brit Beth Potter diadalmaskodott, az ezüstérmet a francia Sandra Dodet (1:46:42 ó), míg a bronzérmet a belga Claire Michel (1:46:55 ó) szerezte meg. A junior lányoknál – akiknél 750 m úszás, 18.6 km kerékpározás és 10 km futás szerepelt a programban – Ferenczi Nikolett (55:30 p) a 12., Bukovszki Tünde (56:13 p) a 20., Kropkó Márta (56:50 p) pedig a 27. helyen zárt. A kontinensviadalon szombaton a férfiak küzdelmére került sor, míg vasárnap a zárószám a vegyes váltók viadala lesz.