A harmadik és negyedik játéknapon négy csapat – a Nemzetek Ligája négyes döntőjében érdekelt Portugália, Svájc, Anglia és Hollandia – ezúttal nem lép pályára. Éppen az NL bronzmérkőzése és fináléja miatt nem rendeznek mérkőzést vasárnap a kvalifikációs sorozatban.
A kvartett hiánya ellenére több csoportban is lesz olyan találkozók, amelyek jelentősen befolyásolhatják az első két Eb-részvételt érő pozíciót. Például az elmúlt világbajnokságról lemaradó, de ezúttal két mérkőzés után százszázalékos olaszok összecsapnak két legfőbb riválisukkal: szombaton a görögök vendégei lesznek, majd kedden a bosnyákokat fogadják.
Egy olyan meccsre is sor kerül, amelyen két százszázalékos csapat találkozik: szombaton a világbajnok franciákat a törökök fogadják. Szintén a csoport első és második helyén álló csapatok rangadója lesz hétfőn a spanyol-svéd és a lengyel-izraeli összecsapás.

Az Eb-selejtezők 3. és 4. játéknapjának programja:
A csoport:
péntek:
Montenegró-Koszovó, Podgorica 20.45
Csehország-Bulgária, Prága 20.45
hétfő:
Csehország-Montenegró, Olomouc 20.45
Bulgária-Koszovó, Szófia 20.45
A csoport állása: 1. Anglia 6 pont/2 mérkőzés, 2. Bulgária 2/2, 3. Koszovó 1/1 (1-1), 4. Montenegró 1/2 (2-6), 5. Csehország 0/1

B csoport:
péntek:
Ukrajna-Szerbia, Lviv 20.45
Litvánia-Luxemburg, Vilnius 20.45
hétfő:
Ukrajna-Luxemburg, Lviv 20.45
Szerbia-Litvánia, Belgrád 20.45
A csoport állása: 1. Ukrajna 4 pont/2 mérkőzés, 2. Luxemburg 3/2, 3. Portugália 2/2, 4. Szerbia 1/1, 5. Litvánia 0/1

C csoport:
szombat:
Észtország – Észak-Írország, Tallinn 18.00
Fehéroroszország-Németország, Boriszov 20.45
kedd:
Németország-Észtország, Mainz 20.45
Fehéroroszország – Észak-Írország, Boriszov 20.45 A csoport állása: 1. Észak-írország 6 pont/2 mérkőzés, 2. Hollandia 3/2 (6-3), 3. Németország 3/1 (3-2), 4. Észtország 0/1 (0-2), 5. Fehéroroszország 0/2 (1-6)

D csoport:
péntek:
Georgia-Gibraltár, Tbliszi 18.00
Dánia-Írország, Koppenhága 20.45
hétfő:
Írország-Gibraltár, Dublin 20.45
Dánia-Georgia, Koppenhága 20.45
Az állás: 1. Írország 6 pont/2 mérkőzés, 2. Svájc 4/2, 3. Dánia 1/1, 4. Gibraltár 0/1 (0-1), 5. Georgia 0-2 (0-3)

E csoport:
szombat:
Horvátország-Wales, Eszék 15.00
Azerbajdzsán-Magyarország, Baku 18.00
kedd:
Azerbajdzsán-Szlovákia, Baku 18.00
Magyarország-Wales, Groupama Aréna 20.45 A csoport állása:
1. Szlovákia 2 1 – 1 2-1 3 pont
2. Wales 1 1 – – 1-0 3
3. Horvátország 2 1 – 1 3-3 3
4. Magyarország 2 1 – 1 2-3 3
5. Azerbajdzsán 1 – – 1 1-2 0

F csoport:
péntek:
Svédország-Málta, Solna 20.45
Norvégia-Románia, Oslo 20.45
Feröer-szigetek – Spanyolország, Tórshavn 20.45
hétfő:
Spanyolország-Svédország, Madrid 20.45
Málta-Románia, Ta’Qali 20.45
Feröer-szigetek – Norvégia, Tórshavn 20.45
Az állás: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Svédország 4, 3. Románia 3 (5-3), 4. Málta 3 (2-3), 5. Norvégia 1 (4-5), 6. Feröer-szigetek 0

G csoport:
péntek:
Lettország-Izrael, Riga 20.45
Észak-Macedónia – Lengyelország, Szkopje 20.45
Ausztria-Szlovénia, Klagenfurt 20.45
hétfő:
Lengyelország-Izrael, Varsó 20.45
Lettország-Szlovénia, Riga 20.45
Észak-Macedónia – Ausztria, Szkopje 20.45
A csoport állása: 1. Lengyelország 6 pont, 2. Izrael 4 (5-3), 3. Észak-Macedónia 4 (4-2), 4. Szlovénia 2, 5. Ausztria 0 (2-5), 6. Lettország 0 (1-5)

H csoport:
szombat:
Izland-Albánia, Reykjavík 15.00
Moldova-Andorra, Chisinau 18.00
Törökország-Franciaország, Konya 20.45
kedd:
Izland-Törökország, Reykjavík 20.45
Andorra-Franciaország, Andorra la Vella 20.45
Albánia-Moldova, Elbasan 20.45
A csoport állása: 1. Franciaország 6 pont (8-1), 2. Törökország 6 (6-0), 3. Albánia 3 (3-2), 4. Izland 3 (2-4), 5. Andorra 0 (0-5), 6. Moldova 0 (1-8)

I csoport:
szombat:
Oroszország-San Marino, Szaranszk 18.00
Skócia-Ciprus, Glasgow 20.45
Belgium-Kazahsztán, Brüsszel 20.45
kedd:
Kazahsztán-San Marino, Nur-Szultan 16.00
Oroszország-Ciprus, Nyizsnyij Novgorod 20.45
Belgium-Skócia, Brüsszel 20.45
A csoport állása: 1. Belgium 6, 2. Ciprus 3 (5-2), 3. Oroszország 3 (5-3), 4. Kazahsztán 3 (3-4), 5. Skócia 3 (2-3), 6. San Marino 0

J csoport:
szombat:
Finnország – Bosznia-Hercegovina, Tampere 18.00
Örményország-Liechtenstein, Jereván 18.00
Görögország-Olaszország, Athén 20.45
kedd:
Liechtenstein-Finnország, Vaduz 20.45
Olaszország – Bosznia-Hercegovina, Torino 20.45
Görögország-Örményország, Athén 20.45
Az állás: 1. Olaszország 6 pont, 2. Görögország 4 (4-2), 3. Bosznia-Hercegovina 4 (4-3), 4. Finnország 3, 5. Örményország 0 (1-4), 6. Liechtenstein 0 (0-8)