Nyári időjárás mellett rendezték meg a Vacláv Jezek-emléktornát Csehországban, amelyen a házigazda csapat mellett a lettek, az észak-macedónok és a magyar U18-as koroszály válogatottjai mérkőztek meg. A Most városában megrendezett torna első két napján vereséget szenvedtek Preisinger Sándor tanítványai. Ráadásul nem számíthatott a macedónok ellen Zuigeber Ákos, Kata Mihály és Major Sámuel játékára, hiszen a labdarúgók visszatértek klubjaikhoz. Az U18-as magyar labdarúgó-válogatott a déli órákban a szokatlan hőségben kezdte meg a bronzmérkőzést. Nagyon rossz felfogásban játszottak fiaink, a sok pontatlanság eredményeként már a 10. percben hátrányba kerültünk Ivanov lövését követően. Majd újabb két egyéni hiba megpecsételte sorsunk. A 23. majd a 27. percben is kapitulált védelmünk, így 3-0 arányban veszítettük a mérkőzést és végeztünk a negyedik helyen a Vacláv Jezek-emléktornán.