Nem először és bizonyára nem is utoljára olvashatjuk a Hungarysport oldalán Lakner Szilveszter nevét. A 40 esztendős sportember korábban amatőr labdarúgóként lépett pályára hétről-hétre, azonban az utóbbi években már futóként, Spartan racerként bizonyít. Még pedig nem is rosszul, tekintve a télen megrendezett izlandi vb-címet szerzett.

A Vasi Vasember óta keményen készült Sziszi, hiszen augusztusban Lengyelországban rendezték meg a Spartan Ultrát. Krynica városa mellett valóban embert próbáló feladatok várták a résztvevőket. Három távon, rengeteg új akadályokkal szembesülhettek a futók. Ráadásul ez a megmérettetés kvalifikációs verseny is volt.

A szombathelyi sportoló végül kiváló időeredménnyel végzett. A 09:53:40-es időeredménnyel biztosította helyét a svédországi világbajnokságon. A lengyelországi pálya 52 kilométer hosszú volt és 63 akadályt kellett legyűrni, azonban ez sem állította meg az Életkert által támogatott futót.