Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – SCM Timisoara 89–52 (21–15, 22–10, 22–15, 24–12)
Horváth Zoltán Emléktorna, döntő
Szombathely, Aréna Savaria, 1850 néző
V.: Benczur T., Nagy V., Tóth K.

Falco: Hooker 9/3, Benke 9/3, Filipovity 14/9, Washington 11, Lake 11. Csere: Reddic 11, Perl 16, Krivacsevics 8/3, Verasztó –.

A Falco a Hooker – Benke, Filipovity, Washington, Lake ötössel kezdett, Váradi kisebb betegség, Bíró pedig vírusos megfázás miatt hiányzott.

Az 1. negyedben a temesváriak szerezték az első kosarakat, majd Lake szépített, 2-4. Filipovity és Washington ellenállhatatlanul játszott, de a vendégeknél is jól muzsikált az irányító Franklin és a center Amaury, így a negyed közepén 14-15 állt az eredményjelzőn. Washington pontjaival a 7. percben vezetett először a sárga-fekete csapat, 18-15. A negyed hajrája is a Falcóé volt, 21-15 volt az állás 10 perc után.

A 2. negyed Benke triplájával indult, majd Reddic büntetőzött, 26-15. Ezután Hooker és Benke révén 30-15 állt a táblán. A játékrész 5. percében talált be először a román csapat, közben mi már 13 pontot termelt a Falco, 34-17. A 18. percben megint mindenki felállva tapsolt és Horváth Zolira emlékezett. A félidő hajrájában kicsit felkapaszkodtak a vendégek, 43-25.

A 3. negyedben először a Hooker-Benke akció végén szólt az ováció, 47-25. A játékrész közepén Washington, majd Reddic fantasztikus zsákolása után jött a vastaps és a temesvári timeout, 53-27. Hooker triplája után már 25 pont volt közte, majd a labdaszerzésben is nagyon jól teljesített az amerikai irányító. Időközben Perl 13 pontot szorgoskodott össze, ezzel utolérte Filipovityot, 65-40.

A 4. negyedben a fiatal Lake pontjainak örültünk a 3. percben, majd a lepattanózásban is élen járt., Krivacevic pedig triplát hajított, 76-46. Krivacevic látványos pontjai után, már a negyed közepén vastaps köszöntötte a mieinket és a szurkolók már a bajnoki cím megvédésről énekeltek. A vége is sima és látványos volt, 89-52.

Ezzel a torna végeredménye: 1. Falco 2. Timisoara 3. Komarno 4. Vienna.