Az etióp Leilisa Desisa nyerte a férfi maratont vasárnap hajnalban a dohai atlétikai világbajnokságon.
A tengerparti Corniche sétányon éjfél előtt öt perccel vágott neki a 42,195 kilométeres távnak a 73 fős mezőny, amelyet a korábbi utcai számoknál kedvezőbb időjárás fogadott, 30 fok alatti hőmérséklet és alacsonyabb páratartalom.
A szám legjobbjainak számító etióp és kenyai futók – a két ország egyformán nyolc érmet nyert az eddigi vb-ken – együtt futottak, míg előttük mindig akadt egy-egy vállalkozó kedvű éllovas. Az utolsó tíz kilométerhez érkezve a brit Callum Hawkins vállalta magára a vezetést – aki végül leszorult a dobogóról -, ekkor már meglepetésre nem volt az élbolyban a címvédő kenyai Geoffrey Kirui. A három etióp még egymást segítette, majd a hajrára, azaz az utolsó méterekre közülük Lelisa Desisa és Mosiner Geremew maradt a kenyai Amos Kiprutóval. Desisa és Geremew végül egymás között döntötte el az első hely sorsát, előbbi, a 2013-as vb ezüstérmese 2001 után szerzett ismét aranyat országának.