MTK Budapest – Szombathelyi KKA 35-27 (16:12)
Elektromos Csarnok, Budapest 350 néző
Jv: Hargitai Gábor, Markó Gábor István

MTK: Győri – Dávid-Azari 8, Mihálffy 4, Tóth E.. 6 (1), Dakos 1, Szöllősi-Zácsik 4, Sallai. Csere: Suba (kapus), Szabados, Pál T. 5 (2), Gerháth F. 4, Fekete B. 2, Horváth D., Juhász E., Ferenczi P., Sziráki 1. Edző: Golovin Vlagyimir.

SZKKA: K. Tomasevics – Jovetic 3, Virág 2, Pődör R. 2, Filipovics-Bandelier 5 (2), Gorilszka 4, Mayer M. 1. Csere: Gadányi, Sipeki (kapusok), Szendrei, Horváth P. 4, Varga N. 4 (2), Pődör B. 1, Csire 1. Edző: Marosán György.

Az eredmény alakulása. 10. perc: 6–2. 15. p.: 8–3. 22. p.: 13–7. 34. p.: 16–15. 41. p.: 23–16. 48. p.: 27–19
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4

Az SZKKA jól kezdte az 1.félidőt, és noha a meccs elején Bandelier lövése elhalt a hazai kapusban, ezután hetesből egalizált, sőt az 5. perc végén már 1-2-re a szombathelyiek vezettek.

Ezután Gorilszka hagyott ki egy ziccert, majd egyenlített a hazai csapat, sőt a 7.percben vissza is vették a vezetést. Ezt követően Jovetics hibázott egy betörésnél, majd hetesből már 4-2 volt. A 9.perc végén, 5-2-nél időt kért Marosán György. Sajnos hiába, újabb hazai találat következett, a 10. percben 6-2 állt a táblán.

Ezután Bandelier hetesből szerezte a harmadik SZKKA-találatot. Ekkor Gorilszka, majd Bandelier góljára sajnos mindig jött válasz. Ezt követően Mayer Maja is feliratkozott a gólszerzők közé, 10-6, majd Virág góljával tudott közelebb lépni az SZKKA, 11-7 volt az állás 20 perc után. Mivel nem volt kapusteljesítmény, ezért újabb csere következett, a még nem teljesen 100%-os Sipeki állt a kapuba! Hiába, elléptek a kék-fehérek, 13-7. Ezután Gorilszka gólja után hazai időkérés következett. A hajrában nagy volt rohanás, sok hibával, de Varga Niki hetesből szépített, 16-12-vel vonulhattak a csapatok pihenőre.

A 2. félidőben Jovetics remekbe szabott góljával indultaka Maroán-tanítványok, majd Horváth Petra is betalált, már 16-14! Kiválóan kezdte a 2.félidőt az SZKKA, Varga Niki újra betalált, ezzel 17-16-ra feljöttek a vasiak. Sajnos ezután Horváth Petrát kiállították, amiből gólokat kaptak Tomasevicsék, 20-16. Lerohanásból újabb 2 gólt lőtt az MTK, jött is az időkérés, hiszen a 4. percben már 22-16 állt az eredményjelzőn.

Ezt követően újabb hibát vétett az SZKKA, és már a 6.gólt lőtték a kék-fehérek sorozatban. Jovetics szépített, majd kettő szélső SZKKA-akció ért véget gól nélkül, 24-17. Jovetics egy gyors akcióból szerzett újabb gólt, így a félidő közepén 25-18 volt az eredmény. Gadányi bravúrjainak örülhettek a fővárosba látogató szombathelyi drukkerek a félidő közepén, majd Bandelier szépített, de túl nagy a különbség, az 50. percben 27-20 volt az állás. Csire gólja jókor jött, de hiába, Szöllősi-Zácsik is betalált, 29-22. Ezután Beki szépített, majd az urolsó percek már izgalmak nélkül zajlottak. Ekkor újabb Pődör-találat következett, majd, amikor a 2 Pődör-testvér irányított, Rebeka után Blanka is szép gólt lőtt, 32-25. A meccs hajrájában Varga Niki is betalált még egyszer, de csak kozmetikázni tudtak aszombathelyiek az eredményen, 35-27 lett a vége.

Golovin Vlagyimir: – Rendre megszerezzük az előnyt, aztán el is veszítjük, viszont most a végjáték simára sikerült. De mindezt sok hibával tetézzük, amin javítanunk kell.

Marosán György: – Támadásban is és védekezésben is rengeteget hibáztunk. Sajnálom, ugyanakkor természetes, hogy így nem sikerült meglepetést szereznünk.

Ezzel továbbra is 5 ponttal áll az SZKKA és a tabella 11. helyére csúszott vissza a csapat, mögöttük a 4 pontos Mosonmagyaróvár áll. A következő fordulóban, november 16-án SZKKA – Mosonmagyróvár meccset rendeznek Répcelakon.