RacioNet Honvéd-AVUS 11-12 (3-1, 2-2, 3-4, 3-5)

Budapest, Kőér utca, 200 néző, OB I-es vízilabda-mérkőzés, vezette: Kun, Kovács

Honvéd: Decker – Kardos 2, Fülöp 2, Szívós 2, Juhász, FEJŐS 2, MANHERCZ Á. 3. Csere: Lukács, Tóth Gy., dr. Illés, Szirányi, Simon, Gregor. Edző: Merész András.

AVUS: KOVÁCS B. – EKLER B. 4, Polovic, Jovanovic 1, Szőke Sz., IRMES 2, TAKÁCS J. 4. Csere: Ekler Zs., Szőke B., TURNAI 1, Sági, Hajmási. Edző: Matajsz Márk.

A mindent eldöntő negyedik negyedet a klub honlapjának tudósítása alapján idézzük fel: 8-7-es hazai vezetésnél az AVUS Takács János góljával egyenlített. Aztán 2 perccel a lefújás előtt Ekler Bendegúz emberelőnyből szerzett találatával 11-9-re elléptek az aligátorok, ám a dráma még csak ezután jött. A Honvéd kevesebb, mint 1 perc alatt Szívós büntetőjével és Manhercz akciógóljával egyenlített, 11-11. Sőt, 34 másodperccel a lefújás előtt Szívós ismét büntetőt dobhatott, de Kovács Barnabás védett! A következő támadásnál Kovács ismét a helyén volt, majd 1 másodperccel a vége előtt Turnai találatával 12-11-re megnyerte a meccset az AVUS.

Óriási bravúr! Szép volt, fiúk! A bajnokság február 1-jén folytatódik.