Rangadó várt a Szombathelyi Egyetemi Sportegyesület NB II. nyugati csoportjában érdekelt női röplabda csapatának. A vendég az a Kaposvár volt, amely hasonló győzelmi mutatóval állt a forduló előtt, mint a vasi alakulat. Ennek megfelelően nagy koncentrációt igényelt a hazaiaktól, ha statisztikájukat javítani szerették volna.

Ennek megfelelően remekül kezdett a SzoESE, remekeltek a hálónál és a nyitásfogadás terén is ellenfelük fölé nőttek. Bár a vendégek hősiesen küzdöttek, nem termett számukra babér. Hasonlóan telt a második szett is, igaz ekkor már a Kaposvár jól kihasználta a vasi együttes hibáit is. A hajrára összekapta magát Bodzer Attila csapata és növelte előnyét

Háromnegyed óra alatt már két szettes volt a SzoESE előnye, így minden játékos igyekezett a legjobb formájával kirukkolni, hogy mielőbb pontot tegyenek a találkozó végére. Gulkai Zsófia vezérletével ez sikerült is és magabiztos 3-0 arányú győzelmet arattak. Ezzel a sikerrel a SzoESE fellépett a csoport 6. helyére.

SzoESE – 1. MCM-Diamant RÖAK 3-0 (19, 19, 18)

SzoESE: Halmosi, Gulkai, Kiss, Bozzai, Németh, Börzsönyi, Szalai, Lajos, Nagy (libero).
Vezetőedző: Bodzer Attila