DVSC Schaeffler – Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 30-18 (15-11)

2019.12.29. Debrecen 18:00, Hódos Imre Sportcsarnok – Jv: Őri E., Pozdena E.

DEBRECEN: TRIFFA – VARSÁNYI 5, Vámos P. 3, Tóvizi, Deszpotovics 2, Bulath 4 (2), VANTARA-KELEMEN 4. Csere: Szabó D. (kapus), Bordás 2, Karnik Sz. 1, Borgyos 2, Arany 1, KARSTEN 4 (1), Petrus, Szabó P., Poczetnyik 2
Edző: Köstner Vilmos

SZOMBATHELY: Tomasevics – Jovetic 1, Mayer Sz. 2, Pődör R. 1, GORILSZKA 7 (5), HORVÁTH P. 3, Csire 3. Csere: Sipeki, Gadányi (kapusok), Virág N. 1, Bandelier, Varga N., Szendrei
Edző: Marosán György

Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–1. 10. p.: 4–5. 10. p.: 6–5. 16. p.: 10–8. 27. p.: 14–10. 36. p.: 17–14. 43. p.: 22–14. 54. p.: 26–16. 58. p.: 29–17
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/5

Mintegy 20, mindenre elszánt szombathelyi szurkoló kísérte el a vasi csapatot vasárnap este a cívisvárosba. Az SZKKA-drukkerek már a meccs előtt jó hangulatot teremtettek, majd a 2 csapat bemutatása után, az első félidő elején, a 2. perc végén azt láthatták, hogy Gorilszka hetesből szerzett vezetést, 0-1. Ezután gyorsan egyenlített a DVSC, de az 5. perc végén Horváth Petra átlövésből szerzett gólt, majd újra egalizáltak, így 2-2 állt az eredményjelzőn.

Horváth Petra újabb átlövésből szerzett találatával megint az SZKKA vezetett, amit hetesből egyenlítettek ki a debreceniek, így a 8. percben, 3-3 volt az állás.

Gorilszka újabb hetesgólja után hazai akciógólt láthattunk, majd a 10. percben Tóvizi szabálytalan védekezése után megint Gorilszka talált be büntetőből. Sajnos ezt 2 gyors DVSC-gól követte, 6-5 volt az állás 10 perc után.

A következő játékpercek arról szóltak, hogy a hazaiak átvették az irányítást, állandósult a vezetésük, de Horváth Petra és főleg Csire Fanni gyors indításból szerzett gólja megakadályozta, hogy több góllal ellépjenek a hazaiak. Ezután Virág Noémi betörésből szerzett találata jött jókor, 9-8 volt az eredmény 15 perc után.

Ezután hiába cserélt a DVSC rosszul és ebből jogos 2 perces kiállítást is kaptak, nem tudta az SZKKA kihasználni azt. Megtorpant mindkét csapat, hiszen a következő 5 percben mindössze 1 hazai gólt láthatott a kilátogató mintegy 1800 fős publikum. Az eredményjelző 20 perc után 10-9-et mutatott.

Mindkét csapat kiválóan védekezett, a szombathelyi kapuban Tomasevicset Sipeki váltotta és extrát nyújtott, még hetest is védett. Sajnos gólt mégis a hazaiak szereztek, kettőt is, a vasiaknál pedig Pődör Rebeka volt eredményes ebben az időszakban, így 25 perc után 11-10 állt a táblán.

A félidő finise jobban sikerült a hazaiaknak, Vámos, Vantara és Varsányi is betalált, a szombathelyieknél Gorilszka lőtte be a soros hetesét, így 15-11-gyel vonultak pihenőre a csapatok.

A 2. félidő elején gyors góllal nyitottak a hazaiak, majd Mayer Szabina is betalált. Ezt követően Arany sajnos újra gyors indításból lőtt a kapunkba, de Gorilszka 5. találata továbbra is életben tartotta a vasi reményeket, a 34. percben 17-13. Ezután emberhátrányból szerzett gólt Mayer Szabina, majd egy érthetetlen bírói ítélet után Horváth Petrát küldték le a játékvezetők, ezt már nem bírta ki kapott gól nélkül az SZKKA.

Ebben az időszakban állandósult az 5 gólos hazai előny, a 39. percben 19-14-et láthattunk a táblán. Sajnos a következő percekben csak a hazaiak találtak be, 45 perc után 22-14-re elléptek a vendéglátók. Hosszú percek után, a 47. minutumban Gorilszka 6. találatát is büntető után jegyezhettük fel, 22-15. Virág betörése után következhetett az újabb hetes, ám Lili sajnos ezt elhibázta. Gadányi Maja váltotta Sipeki Flórát a szombathelyi kapuban és gyorsan fogott is egy ziccert, az 50. percben azonban már 8 gólosra hízott a DVSC fölénye, 24-16.

Sajnos számos eladott labda és eredménytelenül befejezett támadások jellemezték az SZKKA játékát, szinte teljesen összerogytak Marosán György tanítványai, az 52. percben a fiatal szakvezető újabb időkérésre kényszerült. Az 55. percben Csire szélről volt eredményes, ez volt a 3. gólja Fanninak. Hiába, mert egy újabb eladott labda után megint lerohanták a hazaiak az SZKKA csapatát, Gadányi tehetetlen volt.

Az utolsó percekben mindkét csapat sokat hibázott, sajnos azonban ekkor is inkább az SZKKA kapta a gólokat. Nem volt ellenszer a gyors debreceni játékkal szemben, 30-18 lett a vége.

Mestermérleg

Köstner Vilmos: – A mérkőzés kezdeti nehézségeit leküzdve magabiztos győzelmet arattunk. Erre a naptári évre minden debreceni sportoló és kézilabda szurkoló büszke lehet. Bízom abban, hogy a következő év is hasonlóan sikeres lesz, ehhez kívánok mindenkinek elég erőt, jó egészséget.

Marosán György: – Sajnos már a bemelegjtésnél sok minden eldőlt, hiszen Bandelier kisebb betegség nem vállalta a játékot, hiányát mindvégéig megéreztük. A kiegészítő embereinknek több felelősséget kellene vállalniuk, fejlődni kell fiataljainknak. Január végéig fel kell készülnünk a számunkra rivális ellenfelek elleni sorsdöntő meccsekre. Rotációs lehetőségeink behatároltak voltak ma, igyekszünk hétről-hétről jobbak lenni.