KOSÁRLABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
10. FORDULÓ, D-CSOPORT
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Casademont Zaragoza 70–77 (17–19, 22–23, 16–19, 15–16)
Szombathely, 3000 néző. V: Glisics (szerb), Mitrovszki (északmacedón), Velikov (bolgár).

Falco: Váradi 10/6, PERL 14, Benke 4, Washington 8, Reddic 6. Csere: Hooker 6, FILIPOVITY 15/9, Curry 8/6, Lake 4, Bíró –. Edző: Gasper Okorn.

Zaragoza: SEELEY18/9, San Miguel 4, Barreiro 3/3, Benzing 7/3, Justiz 10. Csere: RADOVICS 9/3, Vasquez 4, Ennis –, Alocén 3/3, BRUSSINO 19/15. Edző: Porfirio Fisac.

A meccs összefoglalója negyedről negyedre ITT volt olvasható.

Az eredmény alakulása. 3. p.: 5-5. 7. p.: 13-11. 11. p.: 20-21. 14. p.: 21-31. 16. p.: 32-31. 20. p.: 39-42. 24. p.: 46-50. 26. p.: 52-50. 30. p.: 55-61. 33. p.: 57-68. 36. p.: 68-70. 39. p.: 70-75.

A sajtótájékoztatón hallottuk.

Gasper Okorn:Köszönet a szurkolóinknak, gratulálok a Zaragozának, megérdemelten nyertek! Nem vagyok dühös a játékosaimra, azt tették amit megbeszéltük, de sajnos ez nem volt elég a győzelemhez. Nagyon fizikális csapat. Az volt a cél, hogy kontrolláljuk a lepattanózást, ez különösen a második félidőben jött össze. Jól teljesítettünk a festék levédésében. A Zaragoza triplái nagyon ültek, majdnem ötven százalékkal dobtak – ez lett az eredménye. A mérkőzés egyik legfontosabb pillanata az volt, amikor 55-50-es vezetésnél megtaláltuk a ritmusunkat, két büntetőt dobhattunk, azonban a Zaragoza 11-0-s sorozattal válaszolt. Utána ismét rohantunk utánuk. Kritikus pillanat volt Brussino egylábas hármasa. Hosszú idő után kaptunk ki az Aréna Savariában. Nagyon szoros csoportunk van a BL-ben, az utolsó négy mérkőzés fog dönteni a továbbjutók kilétéről. Küzdeni fogunk a végsőkig.

Porfirio Fisac:Jó ellenféllel találtuk magunkat szemben, nagy csatában arattunk győzelmet. A Falco kiváló, gyors csapat, szerencsére jól védekeztünk. Jól védtük le például az elzárásokat, betöréseket. A második negyed végén problémáink voltak, ekkor sok triplát dobtak. Jó volt a tranzíciós játékunk, a labdajáratásunk, és jól ment a támadás kint és belül is.A második félidőben sebességet is tudtunk váltani, jól járattuk a labdát, jól dobtunk. Örülök a győzelemnek!

Az 5 győzelemmel és 5 vereséggel álló Falco január 15-én a németországi Bonn városában folytatja BL-szereplését.