TELEKOM BASKETS BONN (német)–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 91–77 (24–19, 17–16, 24–17, 26–25)
Bonn, 2200 néző. V: Liszka (lengyel), Matejek (cseh), Maciulis (litván)

BONN: Lawrence 6, Binapfl, SIMONS 23/12, Subotics 5, BROWN 12/3. Csere: FRAZIER 13/9, Zimmerman 6, Lischka 2, SAIBOU 22/12, McKinney Jones 2. Edző: Thomas Päch.

FALCO: Váradi 10/6, PERL 11, Benke 4, Washington 2, REDDIC 17. Csere: Curry 14/3, Hooker 5/3, Filipovity 10/6, Lake 4. Edző: Gasper Okorn

Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–4. 5. p.: 14–11. 8. p.: 18–17. 13. p.: 32–22. 18. p.: 36–31. 23. p.: 51–36. 25. p.: 51–40. 27. p.: 59–40. 32. p.: 70–52. 34. p.: 72–61. 36. p.: 79–63.

Ismeretes, hogy a Bonn 91–59-es verést kapott novemberben Szombathelyen, vélhetően helyre akarta állítani renoméját, ezért aztán nagy tempóban kezdett. Igen ám, de a sárga-feketék sem ijedtek meg idegenben, felvették a kesztyűt és szépen haladtak ellenfelükkel az első negyed hajrájáig. Az nso.hu tudósítása szerint ekkor szállt be a padról Joshiko Saibou, aki eddig meccsenként átlagban 18 perc alatt 6 pontra volt képes, most 9 alatt 12-t (ebből két triplát) rámolt be a magyar bajnoknak, és Gasper Okorn hiába kért időt, nem tudta megakadályozni, hogy a második negyed elejére tízre hízzon a különbség.

Okorn mester főleg azért volt ekkor dühös, mert játékosai többször is siettek, korán fejezték be az akciókat távoli dobásokkal, amelyek nem ültek. Még szerencse, hogy Perl Zoltán két hatalmas blokk közé beszorított egy faulttal együtt és egy sima ziccert, közben lopott még egy labdát is, és Váradi Benedek dudaszós duplája után belátható távolságon belülre került a Falco, még úgy is, hogy 12 triplakísérletből csak 2 esett be az első félidőben.

A pihenő utáni rövidzárlat a meccsbe került. A 2015-ben Kaposváron is remeklő Branden Frazier száguldott, triplákat, könnyű ziccer dobott, a Bonn meg ellépett 15-tel. Aztán volt közte egy híján húsz is, Saibou szinte nem tudott hibázni, a vendég szombathelyieknél pedig nem akadt senki, aki huzamosabb ideig vitte volna a csapatot. S bár akadtak a negyedik negyedben is Falco-fellángolások, 10 ponton belülre nem tudott megérkezni a magyar bajnok, így aztán nem volt esély a sikerre.

A továbbjutásra azonban még van, elég csak a maradék három fordulóban a két hazai mérkőzést megnyerni a Besiktas és a Brindisi ellen.