FTC-Rail Cargo Hungaria – Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 40-17 (23-9)

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA, 13. forduló – Budapest, Elek Gyula Aréna, 950 néző.
Játékvezetők: Kovács-Sebők Stefánia és Réti Rebeka

FTC: Szemerey – Lukács V. 3, Klujber 10 (2), Kovacsics 5, Snelder 2, Háfra N. 2, Schatzl Nadine 3.
Csere: Bíró B. (kapus), Csiszár-Szekeres, Hornyák D. 2 (1), Christensen 1, Szucsánszki 2, Pásztor N. 4, Márton G. 3, Bánfai 2, Debreczeni-Klivinyi 1
Edző: Elek Gábor.

SZKKA: Tomasevics – Jovetic, Virág N. 1, Horváth P. 1, Mayer Sz. 3, Bandelier 4 (3), Csire 1.
Csere: Sipeki (kapus), Pődör R. 2 (2), Szendrei 2, Pődör B. 2 (1), Sárosi, Varga N. 1, Szmolek, Kozma.
Edző: Marosán György.

Az eredmény alakulása. 10. perc: 6–1. 15. p.: 8–5. 23. p.: 17–6. 37. p.: 28–11. 50. p.: 32–14
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 9/6

A szombathelyieknél továbbra is hiányzott kisebb sérülés miatt Gorilszka, Mayer M. és Gadányi. Az első támadások gól nélkül értek véget, majd Kovacsics Anikó szerezte meg a találkozó első gólját, aztán Háfra Noémi révén lett 2-0. Klujber hetesből szerezte a harmadikat. Bandelier szerezte az SZKKA első gólját, átlövésból, a 7. perc végén 4-1-et mutatott az eredményjelző. A Ferencváros sajnos már a meccs elején állva hagyta az újoncot, 6–1, jött is Marosán György időkérése. Ezután Csire Fanni, majd Mayer Szabina küzdött be gólokat, 9-5 volt az állás a félidő derekán. Sajnos Bandelier után Virág Noémi is megkapta a maga 2 perces kiálltását, és újabb gyors támadás végén Kovacsics lőtt megint gólt, 13-5 volt az állás a 18. perc végén. Horváth Petra gólja után megint a Fradi talált be és először 16-6-nál alakult ki a 10 gólos különbség. Jól védett ezekben a percekben a Fradi kapusa, majd Szendrei Barbara szerezte meg a 7. vasi gólt, Tomasevics pedig nagyot védett, miközben Horváth Petra kiállítása tartott. Sajnos rendkívül hatékonyan értékesítette ezekben a játékpercekben a támadásait a Fradi, Márton Gréta gólja után, a 25. percben már 19-7 állt a táblán. Bandelier kozmetikázott hetesből az eredményen, ezt megelőzően pedig Mayer Szabina ellen szabálytalankodtak a zöld-fehérek 2 perces büntetést érően. Bandelier pimaszul Bíró Blankát is becsapta a következő hetesnél, 21-9. Az első játékrész vége a hazaiaké lett, 23-9 volt az állás a szünetben.

A 2. félidőben Sipeki váltotta Tomasevicset, aki 5 védést mutatott be az első játékrészben. Nagyon jól kezdett a Fradi, 2 gyors gól után, 25-9 volt az eredmény. Aztán Bandelier kihagyta, majd Pődör Rebeka belőtte a következő 2 hetest, 26-11. Pár perc után Pődör Blanka is belőtte a hetest, 28-12. Aztán Dudi szerezte a 13. gólt is. A félidő derekán Sipeki bravúrral akadályozta meg Márton Grétát abban, hogy a 30. gólt megszerezze, majd az ellenakció végén Mayer Szabina szerezte meg a 14. SZKKA-gólt, 29-14. Nem tudtak Marosán György tanítványai mit kezdeni a gyors lefordulásokból és indításokból álló Fradi-támadásokkal szemben. A fővárosi csapat nem állt le, és gyorsan elment 16 találattal, ehhez képest az 55. percig csak eggyel nőtt még tovább a differencia, mert Sipeki hatalmas bravúrokat mutatott be, Varga Niki pedig szép gólt lőtt a sarokból 5 perccel a vége előtt 34-17. Klujber egész pályás üres kapura lőtt labdája sokkolta a szombathelyieket, a végjátékot ismét megnyomták Klujber Katrinék – ő maga egyébiránt tízig jutott. A végére szétesett az SZKKA, 40-17 lett az eredmény.