FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–KTE-DUNA ASZFALT 75–63 (15–14, 20–13, 22–21, 18–15)
Szombathely, 2720 néző. V: Praksch P., Boros T., Kovács N.

SZOMBATHELY: Váradi 7, Perl 9/3, BENKE 11/6, KRIVACSEVICS 12/6, Reddic 6. Csere: HOOKER 9/6, R. Curry 3/3, Lake 6, Filipovity 6, Bíró O. 6/6. Edző: Gasper Okorn.

KECSKEMÉT: Lewis 4, WITTMANN 17/6, Thomas 11, Djurasovics 9/3, KARAHODZSICS 18. Csere: Révész, Kucsera, Vukcsevics, Molnár D. 4. Edző: Forray Gábor

Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–9. 8. p.: 12–11. 13. p.: 22–16. 17. p.: 22–24. 20. p.: 35–27. 24. p.: 37–35. 26. p.: 45–35. 30. p.: 57–48. 35. p.: 66–52. 38. p.: 70–59

Az 1. negyedben a Váradi – Perl, Benke, Krivacsevics, Reddic összeállításban kezdett a magyar bajnoki címvédő. A KTE szerezte az első pontokat, Djurasovic triplával jelentkezett, 0-3. Krivacsevics büntetőből dobta az első hazai kosarat, majd Benke 3 pontosa is célba ért, 4-5. Ezt követően 2 vendégkosár hullott be, majd Krivi hintett egy triplát, 7-9. Karahodzic is betalált a negyed derekán, aztán Perl triplája után először vezetett a Falco, 12-11. Gyenge dobóteljesítményt tapasztaltunk a végén, 15-14.

A 2. negyed elején felváltva estek a kosarak, majd a 3. percben Hooker kosara után, 22-16-nál jött az első időkétés a KTE részéről. Használtak a vezetőedzői intelmek, a játékrész közepén kiegyenlítettek, 22-22, majd a következő 2 kosár is az övék volt, 22-26. A félidő hajrájában a Váradi – Perl, Benke, Filipovity, Reddic ötössel harcolt a sárga-fekete gárda. Benke Szilárd egymást követő 6 pontja után fordítottunk, 28-26. Hooker, Benke és Perl kosarai után 35-27 állt a szünetben az eredményjelzőn.

Szünet.

A 3. negyed kecskeméti kosárral startolt, majd fel is zárkóztak 37-35-re a vendégek. Aztán Krivacsevics 5. percben dobott triplája, majd duplája után először volt 10 közötte 45-35. Krivacsevics jó formában termelte a pontokat, majd Reddic zsákolt, 48-39. Wittmann triplája után zárkóztak a vendégek, 50-42. Hooker, Filipovity és Perl azonban gondoskodott róla, hogy ne kapjanak kedvet a közelebb zárkózáshoz, 57-48.

A 4. negyed elején felváltva estek a kosarak, majd Váradi ziccerének tapsolhattunk a 3. perc végén, 61-50. A negyed közepén Bíró Olivér triplájának örülhettünk, 66-52-nél jött is a kecskeméti time-out. Hiába, megérdemelten nyerte meg a Falco ezt a hazai bajnokit is! A meccs végén 2720 néző felállva tapsolt a magyar bajnoknak! Falco – Kecskemét 75-63!

Gasper Okorn vezetőedző, Falco: Három jó dolog történt ma: nyertünk, senki nem sérült meg, illetve, hogy Márkó Krivacsevics remekült tudott élni a lehetőséggel. Minden mást rosszul csináltunk, szinte undorító volt. Ma nagyon csúnyán festettünk. Az, hogy az ellenfélben Derasimovic nem játszott, hogy két nap múlva a Brindisi ellen játszunk, vagy hogy a Besiktas elleni meccs után vagyunk – ezek egyike sem lehet kifogás. Nagyon gyenge produkció volt. Ebben a szezonban másodszor fordul ez elő, először Jászberényben, másodszor ma este itt. A mai edzés tökéletes volt, a mérkőzés viszont borzasztó. Holnap ezt átbeszéljük, és nekiállunk dolgozni. Nagyon nem vagyok elégedett. Én is biztosan hibás vagyok, mert nem készítettem fel a csapatomat rendesen, de a meccset ők játszották. Nincs kifogás se nekik, se nekem. A legjobbakat kívánom a Kecskemétnek a jövőben, a szurkolóinknak pedig köszönet azért, hogy végignézték ezt a borzasztó teljesítményt a Falcótól.

Forray Gábor vezetőedző, KTE: gratulálok, a Falco végig irányított, sok sikert kívánok nekik mind a BL-ben, mind a hazai bajnokságban! Ugyanakkor mi is megérdemeljük a gratulációt, hiszen szinte végig 10 ponton belül voltunk. Elégedett vagyok a csapat hozzáállásával. Tudjuk a céljainkat, szeretnénk együtt elérni a jövőben is az ehhez szükséges eredményeket!

A Falco legközelebb kedden 18 órakor lép pályára, a Bajnokok Ligájában az olasz Brindisi érkezik Szombathelyre.