AVUS-A-Híd OSC-Újbude 7-11 (2-4, 2-2, 2-3, 1-2). – Szombathely, 150 néző, OB I-es vízilabda-mérkőzés, vezette: Várkonyi, Marjay.

AVUS: HORVÁTH A. – Polovic, Jovanovic, Marnitz 1, Sági 1, IRMES 2, TAKÁCS J. 2. Csere: Ekler Zs., Szabó Bence 1, Hajmási, Szőke Sz., Sebestyén, Szőke B. Edző: Matajsz Márk.

OSC: Lévai – Salamon, MANHERCZ 3, ERDÉLYI 2, UBOVIC 3, Bundschuch 1, Burián 1. Csere: Szabó Balázs, Kovács G. 1, Seman, Tóth M., Ukropina. Edző: Vad Lajos.

A bajnokságban eddig megrendezett 9 meccsből 9-et megnyerő, listavezető elleni meccs első gólját a szombathelyi Sági szerezte büntetőből. Az 1. negyedben Ubovics talált a hálóba (1-1), aztán Manhercz, majd Erdélyi is betalált, de Irmes lefordulás után szerzett góljával felzárkóztak az aligátorok, 2-3. Az 1. negyed utolsó találatát azonban a fővárosiak szerezték.

A második negyed elején a listavezető góljait jegyezhettük fel, aztán Szabó büntetőből szépített, majd Marnitz lőtt egészen szép gólt távolról, 4-6, a kapuban pedig Horváth Alex védett bravúrral.

A harmadik negyedben is remekül hárított az AVUS kapusa, majd Takács János mesteri támadás végén talált be, ezzel 5-7-re jött fel az AVUS, de OSC nem engedte szorosabbra zárkózni Matajsz Márk tanítványait. A játékrész hajrájában inkább még kettőt rátettek az addig megszerzett előnyre, Irmes azonban újra gyönyörű góllal vétette magát észre, 6-9.

Horváth Alex a 4. negyedben is bravúrt bravúrra halmozott, majd Takács újabb találatával ismét csak kettővel ment az OSC, 7-9. Aztán az Európa-bajnok Manhercz gólja következett. Kijött a hajrában az OSC rutinja, 7-11-re nyertek a fővárosiak, de az AVUS is remekelt. Szép volt, fiúk!

A vezetőedzők meccs utáni értékelését IDEkattintva tekinthetitek meg.

Az AVUS a következő fordulóban, február 8-án a csoport 2. helyén álló ZF Eger otthonába látogat.