Neptunas Klaipeda – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 87-83 (18-30, 27-10, 23-22, 19-21)
Bajnokok Ligája, D-csoport, 14. forduló
Klaipeda, Svyturio Arena
V.: Maestre (francia), Jevtovics (szerb), Kukelcik (szlovák)

Neptunas: Janavicius 8/3, Masiulis 8, Slavinskas 2, Gailius 21/9, Galdikas 12. Csere: Jogéla 2, Olisevicius 10, Sedekerskis -, Williamson 16, Mažeika 8.

Falco: Hooker 13/6, Curry 17/6, Benke 8, Filipovity 16/6, Lake 6. Csere: Perl 17/6, Washington 3, Bíró 3/3, Krivacsevics -.

A Hooker-Curry-Benke-Filipovity-Lake ötös nyitotta a Falco utolsó Bajnokok Ligája mérkőzését. A hazaiak játékosa, Masiulis két büntetőjével indult a találkozó. Quinton Hooker hármasával rögtön visszavette a vezetést a magyar bajnok (2-3). Hooker újabb triplája után Benke Szilárd is eredményes (5-8) volt, majd De’Quon Lake kétszer is betalált, 12-14. 3 perc után 5 pont előnyben volt a Falco, Benke közelije után (14-19). Perl és Curry ziccere után újra Zozó is eredményes volt, ezúttal a vonalon túlról (16-28). Filipovity középtávolijával megvolt a harmincadik pont is. Fantasztikus 10 perc után: 18-30.

6-0-val kezdték a második tíz percet a litvánok, ezután érkezett Gasper Okorn időkérése. A rossz széria folytatódott, 29-30-ra zárkózott a házigazda. 3 és fél perc után Bíró Olivér trojkája ért célba. A játékrész felénél fordított a Neptunas (36-33). Állva hagyták a litvánok a szombahelyieket, 6 perc játék után 41-33 állt a táblán. Hooker két ziccert érvényesített (45-38). Az etap végére kezdett belejönni, de a félidőben már a Klaipeda vezetett: 45-40.

Jól kezdte a Falco a második félidőt, Hooker 2+1-es akciója után Lake is pontot szerzett, egál 45-nél. Sajnos 10-1-es rohanással válaszolt a Neptunas (55-46). Filipovity extra következett, zsinórban 6 pontot szerzett (59-54). Williamson ziccere után 9 pontos előnybe került a vendéglátó, de Ron és Márkó hármasai után már csak 3 pont volta hátrány (63-60). A negyed végén Krivacsevics Márkó is a parkettre  lépett. A litvánok játékosa homályt dobott, de Benke Szili félpályás kísérlete sem ért célba, így 68-62-vel fordult az utolsó negyedre a Falco.

Washington két büntetőjével indult a szombathelyiek BL-menetelésének utolsó 10 perce. Ronald Curry 2+1-es megoldása után 1 pont volt a differencia (68-67). Perl ejtette be a játékszert, így hosszú idő után újra vezetett a Falco, (68-69)! Két litván kosárra ismét Zozó volt a pontszerző, zsákolt a letámadás végén, majd hármasával 74-74! Zozó megállíthatatlan volt ekkor! Előbb Benke Szili, majd Ronald Curry dobása is a helyén (76-78) landolt, aztán Perl Zoli újabb pontokat jegyzett (76-81). 2 perccel a vége előtt egyenlítettek a hazaiak (81-81). Williamson a szabálytalansággal együtt bedobta (85-81). Curry robogott a gyűrűhöz, eredménye 2 pont volt. A végét elrontotta  a Falco, így 87-83-as vereség lett a vége.