ALBA FEHÉRVÁR KC–HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 33–34 (15–16)
Székesfehérvár, 600 néző. V: Bíró, Kiss O.

FEHÉRVÁR: Mistina – Töpfner 1, Walfisch 6, Boldizsár 4, MENDY 10 (3), RÓZSÁS 4, Szarka A. 2. Csere: Györkös (kapus), Sztankovics 3, Schuster, Utasi, Zazai 3, Pelczéder, Gerháth K. Edző: Deli Rita

SZOMBATHELY: K. Tomasevics – JOVETIC 4, Virág 2, PŐDÖR R. 4, GORILSZKA 8 (2), BANDELIER 7, Csire 3. Csere: Sipeki (kapus), Szendrei 1, Horváth P. 3, Mayer Sz. 1, Pődör B. 1. Edző: Marosán György

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 12. p.: 7–8. 18. p.: 11–11. 24. p.: 12–15. 28. p.: 13–16. 34. p.: 19–20. 40. p.: 22–23. 46. p.: 25–27. 52. p.: 29–29. 58. p.: 30–32
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2

Óriási hangorkán fogadta a csapatokat, ez pedig a fantasztikus szombathelyi szurkolótábornak volt köszönhető, hiszen közel száz, mindenre elszánt fanatikus szombathelyi kísérte el a Hungast-SZKKA csapatát Székesfehérvárra. A drukkerek azt láthatták, hogy az 1. perc végén Bandelier lőtt gólt, 0-1. Virág révén a 3. perc után 1-2 volt ide. Ezután feljöttek a hazaiak, az 5.percben először vezettek, 3-2. Aztán a 7.percben Pődör Rebeka révén újra átvette a mérkőzés irányítását az SZKKA, 5-6. Gyors labdaszerzés, majd lerohanás után újra Beki volt eredményes, 6-7.

A 10. percben 7-8 állt az eredményjelzőn. majd megtorpantak a Marosán-tanítványok, a 14.percben már ott volt az előny, 9-8. Aztán Pődör Rebeka, majd Horilszka révén megint fordult a kocka, 9-10-re vezettek a szombathelyiek. Ekkor Deli Rita, a fehérváriak mestere dőt kért. A 16.percben egalzáltak, majd Jovetic a szélről talált be, 10-11. A 20. percben megint Bibi volt feltartóztathatatlan, 12-13. Ezt követően Csire Fanni révén először volt 2 gól a szombathelyi előny, 12-14. Aztán 3 góllal ment már az SZKKA a 23.percben, 12-15. A hajrá a hazaiaké volt, szorossá tették a szünet előtti perceket. 15-16.

A 2.félidő 1.percében aztán már egalizáltak is, majd Virág szerzett újra vezetést,16-17. Felváltva potyogtak ekkor a gólok, 18-19. Mendy nagyon jól játszott, de Jovetic is, 19-20 volt az állás a 34.percben. Aztán a 36.percben újra átvették a vezetést a hazaiak, 21-20. Beki egyenlített, majd Fanni a vezetést is visszaszerezte, 21-22. Jovetic gólja után, 22-24-nél újra időt kért Deli Rita!

Hiába, Csire Fanni gyors gólja lehűtötte a hazai kedélyeket, 23-25. A 45. percben 25-27-re vezetett az SZKKA. Bibi újabb találata után több üres kapus gólt is kaptak Tomasevicsék, 10 perccel a vége előtt újra nagyon szoros volt, 28-29. Az 52.percben utol is érték a hazaiak a vendégeket, de Horilszka megint szárnyalt, 29-30. Aztán Horváth Petra révén 30-31, majd Dudi révén 30-32-re vezettek a szombathelyi lányok. Az újabb hazai időkérés után szinte horror volt az utolsó másfél perc, hiszen 30-33-ról több vasi hiba után kiegyenlítettek Rózsásék, de a finis az SZKKA csapatának kedvezett. Mivel a lefújás előt pár másodperccel nem engedték elvégezni a hazaiak a gól utáni középkezdést, piros lap és 7 méteres járt. Horilszka pedig jött, látott, lőtt és a csapat győzött! Az utolsó 2 percet érdemes újra megnézni!

Deli Rita: – Nagy taktikai csata volt, védekezésben Biljana Bandelier megállítására többféle variációval készültünk, de nem nagyon tudtuk semlegesíteni őt, és ez abszolút meghatározónak bizonyult. Fordíthattunk volna, de vagy technikai hibát követtünk el, vagy ziccer maradt ki. A végjátékban másfél perc alatt egyenlítettünk, esélyünk volt a döntetlenre, de egy időn túli, véleményes hétméteres miatt sajnos nem tudtunk pontot szerezni.

Marosán György: – Könyvet írhatnánk ebből a mérkőzésből, voltak hullámvölgyeink, és hitchcocki végjátékkal zárult a meccs. A kézilabda minden szépségét felvonultatta a csata, háromgólos előnyünket másfél perc alatt kiegyenlítette az ellenfél a végén. Büszke vagyok a csapatra, támadásban jó teljesítményeket láttam, csupán a védekezéssel voltam elégedetlen.

A sajtótájékoztatón készült teljes felvételünket IDEkattintva tekintheted meg!

A fehérvári bajnoki meccs után a megszerzett 13 ponttal a 9. helyre jött fel a Hungast-SZKKA.