A címvédő Ferencváros tovább növelte előnyét a labdarúgó OTP Bank Liga tabelláján, mivel a huszadik fordulóból elhalasztott és szerdán pótolt mérkőzésen 1-0-ra győzött az Újpest FC otthonában.

LABDARÚGÓ NB I
A 20. FORDULÓ ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Újpest FC–Ferencvárosi TC 0–1 (Boli 8.)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Berke
Kiállítva: Burekovic (91., Újpest)

Az nb1.hu beszámolójaszerint egy igazán furcsa Derbit láthattak a tévénézők szerda este, zárt kapus meccsen lépett pályára a Ferencváros az Újpest otthonában. Viszonylag hamar előnybe kerültek a zöld-fehérek, Bolira nem figyeltek oda a védők, így a játékos 20 méterről a jobb alsóba lőtte a labdát. Ezután mintha felébredtek volna az újpestiek, akik átvették a mérkőzés irányítását, a Fradi csak ritkán tudott veszélyeztetni. A 27. percben a remekül játszó Simon lövése a kapufán csattant. Az első félidő hosszabbításában, rövid időn belül kétszer is veszélybe került az újpesti kapu, először Nowothny, majd Blazic mentett a vonalról. A fordulás után is az Újpest volt a veszélyesebb, azonban gólt nem tudott szerezni a csapat. A Ferencváros csak ritkán jutott el helyzetig, a zöld-fehérek fölé tudott nőni a kiesés elől menekülő csapat.
A gól története: A 8. percben Civic szépen szerezett labdát, majd passzol Tokmac-hoz, aki elegánsan gurította tovább Isaelnek. A brazil Franck Bolihoz passzolt, aki jobb lábbal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. Az újpesti védők elaludtak. 0-1.

A fővárosiak előnye így immár kilenc pont a második helyezett MOL Fehérvár FC előtt.