Szombaton Kiss Lajosra, a Szombathelyi Szabadidősport Szövetség Labdarúgó
Szakágának korábbi titkárára emlékeztek azok a csapatok, amelyek a hagyomány megteremtése céljából 20 perces meccseken mérték össze tudásukat.

Kiss Lajos emléktorna névadója több mint 20 évig volt a Vas Megyei Labdarúgó Szövetség játékvezetője. Főállású munkája mellett vezetett nagypályás megyei labdarúgó mérkőzéseket. A nagypályás mérkőzések befejezése után sem szakadt el a játékvezetéstől, a városi kispályás labdarúgó bajnokságban folytatta sport tevékenységét. A játékvezetés mellett részt vállalt a rendezésben is. Eleinte a versenybizottság tagja lett, majd kinevezték a Szombathelyi Szabadidő Sportszövetség labdarúgó szakágának titkárává, amit haláláig 2017.január 7-ig ellátott. Sporttevékenységét mindig lelkesen, sportszerűen és magas szinten látta el. A labdarúgás szeretetét, a bajnokság szervezését és a kispályás mérkőzések vezetését még akkor sem hagyta el, mikor Rajkára költözött. Minden héten többször ingázott Rajka és Szombathely között, hogy tevékenyen részt vegyen Szombathely város amatőr labdarúgásában.

A kispályás labdarúgó kupa helyszíne ezúttal is a Sportliget volt, ahol a múlt heti II. Kovács János Emléktornához hasonlóan, most is igazán jó hangulatú és színvonalas 20 perces meccseket láthatott minden kilátogató sportbarát.

Megtudtuk, hogy 16 csapat körmérkőzéses formában, 4 csoportban mérkőzött meg egymással a 20 perces meccsekken, majd az izgalmas negyeddöntők és az elődöntők következtek.

Eredmények:

A.csoport: Street-Szombathelyi Energia SE 0-1, OFFICE-Bohóc Halak 3-1, Szombathelyi Energia SE-OFFICE 1-3, Bohóc Halak-Street 2-2, OFFICE-Street 8-0, Bohóc Halak-Szombathelyi Energia 1-6

Az ,A’ csoport Végeredménye: 1.OFFICE, 2.Szombathelyi Energia, 3.Bohóc Halak, 4.Street

B.csoport: Király SZE-Stabil Hátrány 5-2, Bal Sütő-Szikla M.F.C. 0-3, Stabil Hátrány-Bal Sütő 0-1, Szikla M.F.C.-Király SZE 4-0, Bal Sütő-Király SZE 9-0, Szikla M.F.C.-Stabil Hátrány 1-0

A ,B’ csoport végeredménye: 1.Szikla M.F.C., 2.Bal Sütő, 3.Király SZE, 4.Stabil Hátrány

C.csoport: Tűzoltóság-Intersport Szombathely 2-4, Bulldózer-FC. Classic 6-3, Intersport Szombathely-Bulldozer 2-0, Classic-Tűzoltóság 0-0, Bulldózer-Tűzoltóság 3-2, Classic-Intersport Szombathely 0-6

A ,C’ csoport végeredménye: 1.Intersport Szombathely, 2.Bulldózer, 3.Tűzoltóság FC. Classic

D csoport:, MAMutok-Peakfitness 0-1, Top Team-Fociszak 0-1, Peakfitness-Top Team 4-0, Fociszak-MAMutok 4-0, Top Team-MAMutok 6-0, Fociszak-Peakfitness 2-1

A ,D’ csoport végeredménye: 1.Fociszak, 2.Peakfitness, 3.Top Team, 4.MAMutok

Negyeddöntők: OFFICE-Peakfitness 1-1 hetesekkel 1-2, Szombathelyi Energia SE-Intersport Szombathely 1-2, Fociszak-Bal Sütő 0-2, Bulldózer-Szikla M.F.C 2-1

Elődöntők: Peakfitness-Intersport Szombathely 0-1, Bal Sütő-Bulldózer 8-0

3.helyért: Peakfitness-Bulldózer 0-0 hetesekkel: 3-2

A döntőbe tehát az Intersport  és a Bal Sütő csapatai jutottak, előbbiek 2-0-ra győztek és ezzel elhódították a vándorserleget. A finálé utolsó másodperceit ITT újra megnézheted!