A kiváló hagyományokkal rendelkező sportesemény beharangozóját ITT olvashatták, aztán szombat délelőtt már élőben is megtekinthették a triatlonsport legjobbjait és persze amatőrjeit is Szombathelyen.

A verseny a másfél kilométeres úszással indult. A víz hőmérséklete egészen hihetetlen, de meghaladte a 22 Celsius fokot!

Aztán jött az izzasztó 40 km-es kerékpározás.

Az utolsó versenyszám a 10 km-es futás volt, a végső győztes parádés teljesítménnyel futott le mindenkit.

A győztes, Dévay Zsombor kiváló időt, 1 óra 45 perc 52 másodpercet teljesített. Ott voltunk mi is és megörökítettük a befutót, íme! A veresegyháziak triatlonosa a célba érkezés után értékelte saját teljesítményét.

Mögötte, az 5. helyen, 1 óra 52 perc 23 másodperces időeredménnyel célba érő legjobb szombathelyi triatlonosnak, Molnár Marcellnek tapsolhattunk. A Vasi Triatlon Sportegyesület kiválósága a táv teljesítése után nyilatkozott nekünk.

És, hogy a Vasi Vasember miért jó Szombathely számára, arról dr. Nemény András polgármestert kérdeztük. Az interjút IDEkattintva tekintheted meg.