Az előző két körrel ellentétben ezt a párharcot abszolút élesen kezdte a Lakers, Anthony Davis már az első negyedben egymaga beszórt 14 pontot, de akkor még nagyon extrán, 60% felett dobott mezőnyből a Denver, úgyhogy 38–36-ra megnyerte a játékrészt.

A második negyed elején viszont lerendezte a dolgokat a Los Angeles, a Nuggets öt percig nem dobott mezőnykosarat, a LAL pedig egy 17–1-gyel állva hagyta ellenfelét – az itt kialakított különbségből 11 maradt meg a nagyszünetre, a fordulás után még egyet „ütött” a Lakers, az újabb 11–2 pedig már húsz pont feletti távolságot eredményezett.

Ez ezen az estén döntőnek bizonyult, a faultgondokkal küzdő és védekezésben rendkívül súlytalannak bizonyuló Denver csak kozmetikázni tudott az utolsó játékrészben, a Lakers 126 dobott ponttal, 53%-os mezőnymutatóval, 42%-os triplázással, 33 gólpasszal, 37 kiharcolt büntetővel (ebből 24 az első félidőben, ami rengeteg), tulajdonképpen simán nyerte az első mérkőzést.

Egyénileg Davis végül alaposan megszórta magát és 37 pontot szerzett 12/21 jó dobással és 12/15 büntetővel, volt még 10 lepattanója és 4 gólpassza is, míg LeBron James abszolút visszafoghatta magát: alig 11 dobást vállalt, végül 15 pontig, 6 lepattanóig és 12 gólpasszig jutott mindössze 31 perc alatt. A nagy különbség miatt Frank Vogel a rotációt is bővíthette, úgyhogy minden az ő szájízük szerint alakult – 1–0, ezzel a lendülettel kell folytatniuk két nap múlva.