MTK Budapest–Békéscsabai Előre NKSE – elhalasztva

DVSC SCHAEFFLER–SZOMBATHELYI KKA 32–24 (12–15)
Debrecen, Hódos Imre sportcsarnok, 800 néző. V: Marton Zs., Szabó E.
DVSC: CSAPÓ KYRA – ARANY 3, KOVÁCS ANNA 9 (5), VÁMOS P. 6, Tóvizi 2, Hornyák D. 3, Vantara-Kelemen 2. Csere: Giegerich (kapus), KARSTEN 5, Bordás 1, Bánfai, Deszpotovics, Csernyánszki 1, Sápi B.. Edző: Köstner Vilmos

SZOMBATHELY: TOMASEVICS – Orbán Adrienn, M. Agbaba 1, GORILSZKA 5 (2), BANDELIER 9, Mayer Sz. 1, Wald 3. Csere: Csapó Kincső (kapus), Pödör R. 2, Virág 1, Horváth P. 2, Pődör B., Szendrei, Varga N. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–2. 15. p.: 4–7. 27 p.: 10–12. 37. p.: 16–20. 44. p.: 21–22. 53.p.: 28–22
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2

MESTERMÉRLEG
Köstner Vilmos: – Örülök, hogy győzelemmel tértünk vissza a felújítás után a Hódosba, s ezt elsősorban jobb erőnlétünknek köszönhetjük A mérkőzés utolsó harmadában végre úgy kézilabdáztunk, ahogy tudunk, ennek tükrében nem értem az első negyven perc produkcióját. Biztos vagyok benne, hogy ez a siker lendületet ad a csapatnak.
Marosán György: – Fegyelmezetlenek voltunk, így megérdemelten szerezte meg a két pontot a jobb erőkből álló Debrecen.

VÁCI NKSE–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 28–26 (15–16)
Vác, 350 néző. V: Felhő, Öcsi
VÁC: Triffa – Diószegi 1, HÁMORI 5, HELEMBAI F. 3, Lakatos R. 1, Kácsor 5, Radoszavljevics 3. Csere: Bukovszky (kapus), Grosch 3, Szabó Laura 5 (4), Szeberényi, Kuczora 1 (1), Szondi 1, Bárdy. Edző: Szilágyi Zoltán
KISVÁRDA: Pásztor B. – Udvardi 3, MIHÁLFFY 4, Bouti, Dombi L. 3, Siska 3, Milosevics 2. Csere: Kondásová, Mátéfi D. (kapusok), Karnik Sz. 2, Dombi K. 2, SZABÓ N. 7 (3), Soltész. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–4. 20. p.: 12–8. 23. p.: 12–11. 38.p.: 20–18. 46. p.: 22–22. 55. p.: 26–22
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3

Szilágyi Zoltán: – Egy héten belül ez volt a harmadik bajnoki meccsünk, ami látszott is, mert tompán, nem a kellő sebességgel és élességgel kézilabdáztunk. A befejezésekkel gondjaink voltak. Küzdőképességünk viszont továbbra is dicsérhető és a hajrára feljavult védekezésünknek, illetve Triffa Ágnes védéseinek köszönhetően itthon tartottuk a két pontot, ez a lényeg.
Bakó Botond: – Küzdelmes mérkőzésen a problémáink ellenére jól harcolt és mindent megpróbált a csapatom. Siska Pálma kizárása után támadásban elfogytunk. Sok lett a hiba, amit a váciak taktikusan kihasználtak és a hajrában megérdemelten nyerték meg a találkozót.