Huszonöt évet vártak a Ferencváros szurkolók, hogy kedvenceik ismét résztvevői legyenek a legrangosabb nemzetközi kupasorozatnak. A Bajnokok Ligája csoportkörének első felvonását ráadásul a csoprot talán egyik legerősebb egyesületének otthonában, a Camp Nouban rendezték. A mérkőzés egyértelmű esélyese volt a Barcelona, mégis a Ferencváros volt aktívabb az összecsapás elején. Egy lesgólt valamint keresztlécet jegyezhettek a zöld-fehérek. Ezt követően viszont átvette a kezdeményezést a Barcelona és az első félidő derekától lényegében ők irányítottak. Először Messi cikázott át a vendégek védelmén, Kovacevic buktatása után az argentin támadó a vezetést is megszerezte büntetőből. A szünet előtt még a szuper tehetségnek kikiáltott Fati is beköszönt, ezzel megnyugtató előnyre szert téve. Az 53. percben Coutinho is lőtt egy szép gólt, de a vendégeknek is volt oka örülni. Haratin büntetőből szépített, ráadásul Pique a kiállítás sorsára jutott. A hajrában aztán ismét a Barcelona akarata érvényesül, így magabiztos 5-1 arányú győzelmet arattak.

Barcelona – Ferencváros 5-1 (2-0)

Ferencváros: Dibusz – Botka (Lovrencsics), Blazic, Kovacevic, Civic (Heister) – Haratin, Laidouni (Somalia) – Sigér – Zubkov (Mak), Tokmac (Boli), Isael
Vezetőedző: Szerhij Rebrov

Gólszerző: Messi (büntetőből), Fati, Coutinho, Pedri, Dembele illetve Haratin (büntetőből)

Kiállítva: Pique (Barcelona)