Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Pszczólka Start Lublin 84-75

Bajnokok Ligája, D-csoport, 2. forduló
Szombathely, Arena Savaria

Falco: Anderson 19/6, Váradi 2, Benke 12/12, Bruinsma 21, Searcy 12. Cserék: Perl 14, Lake 2.

Lublin: Laczynski 14/6, Laksa 8/6, Dorsey-Walker 17/12, Borowski 12, Szymanski 5. Cserék: Dziemba 1, Jeszke 9/9, Medford 3/3, Moore -, Sharma 6, Pelczar -.

Az 1. negyedet duplával indította a Falco, Anderson volt eredményes, erre Laksa triplával válaszolt. Aztán Benke is megmutatta, hogy tud ilyet, 5-5. Jól dobtak ezekben a percekben kintről a lengyelek, Bruinsma válaszolt, a játékrész derekán így 7-10-et mutatott az eredményjelző. Ezután, Searcy zsákolását követően vastaps volt a jutalom, sajnos azonban Laksa újra betalált, 9-14. Perl Zoli a 6.percben váltotta Andersont és rögtön duplával köszönt be, 11-14. Zozó kiváló játékával, Lake és Bruinsma pontjaival 17-16-ra átvette a vezetést. Medford triplával fordított, de Benke révén a sárga-feketék vezetéssel mehettek szusszanni egyet, 21-19.

A 2. negyed Bruinsma fantasztikus zsákolásával startolt, majd Perl következett és újra Bruinsma, 27-19-nél jött is a lublini időkérés. A ,,vajkezű” újabb kosara után Lake zsákolt, ekkor tízet számolhatott a szombathelyi közönség a lengyelekre, 31-21. A negyed felénél megint Bruinsma nőtt mindenki fölé15 pontjával 33-25-re vezetett a Falco. Walker triplája után nagyon felzárkóztak, Gasper Okorn is időt kért, 33-30. Az első félidő utolsó 2 perce Anderson triplájával indult, ezekben a pillanatokban magas szerkezettel játszottak a sárga-feketék, Searcy és Lake is pályán volt, Bruinsma pihent. Az utolsó támadás a Falcóé volt, Searcy ki is használta, ezzel kialakult az eddigi legnagyobb különbség, 44-32.

A 3. negyedben Searcy dobta a Falco első kosarát, majd Bruinsma is eredményes volt, 48-36. Ezután 4-10-et rohantak a lengyelek, Okorn mester meg is szakította a játékot, 52-46. A játékrész derekán Perl Zolit éltették a szombathelyi szurkolók, Ő pedig meg is hálálta mindezt, bedobta a büntetőket. A lengyelek dudaszós 3 pontosa után Benke triplája nagyon jókor hullott be, 57-49. Bruinsma után Searcy is 10 pont fölé jutott, Az utolsó percben ismét Zozó brillírozott, 2 pontja után még Szymanski bedobott egy büntetőt, 61-56-ra vezetett a magyar bajnok.

A 4. negyed elején Anderson triplája úgy kellett, mint a falat kenyér, 64-59. Amikor egy kosárra jöttek fel a vendégek, technikait kapott a kispaduk, így Anderson dobhatott büntetőt, 67-64. Benke Szili újabb tripláját követően Ő is 10 pont fölé jutott, 70-64. Nem adta könnyen magát a Lublin, a vége előtt 5 perccel 4 pontra kapaszkodtak fel, 70-66. Aztán a végső dudaszó előtt előtt 3 perccel Searcy 3. személyije borzolta a hazai kedélyeket, majd Bruinsma büntetőzhetett, 76-69 és időkérés. Perl Zoltán duplája után szinte felrobbant az Arena Savaria, 78-69. A vége előtt 1 perccel Okorn mester hívta magához az övéit. Kellett is, kiváló védekezést követően Anderson futott el és dobott hibátlan ziccert. Még a lengyel vezetőedző is időt kért, de ez már nem járult hozzá érdemben a meccs kimenetelének megváltoztatásához. Bruinsma a végén még 20 pont fölé jutott, ezzel megvan az első szombathelyi siker az idei BL-sorozatban, 84-75.