A szombathelyi klub koronavírusos megbetegedései miatt 39 nap után játszott ismét mérkőzést. Gorilszkáék a 35. percben még nyolc góllal vezettek, majd az ötvenedikben 24-23-nál már csak egy találat volt az előnyük, de a vendégek az egyenlítésig nem jutottak el. A mezőny legeredményesebb játékosa a dunaújvárosi Bulath Anita volt, aki 14 lövésből tízszer talált be – írta az nso.hu.

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 28–26 (17–11)
Szombathely, 300 néző. Vezette: Őri, Pozdena

SZOMBATHELY: K. Tomasevics 1 – Orbán Adrienn 1, M. AGBABA 5 (1), GORILSZKA 6 (3), Bandelier 4, Mayer Sz. 3, Wald 2. Csere: Bíró D., Franka, Pődör B. 2, Horváth P. 1, Pődör R. 2, Virág N. 1. Edző: Marosán György

DUNAÚJVÁROS: Babovics – Horváth G., Román 1 (1), Szalai B. 4, Nick 1, BULATH 10 (4), Schatzl Natalie. Csere: Hlogyik (kapus), Jovovity 1, Mihály P. 1, Barján, KAZAI 4, KRUPJÁK-MOLNÁR 3, Moutsogianni, Sziráki, Dabevszka 1. Edző: Vágó Attila

Az eredmény alakulása. 11. perc: 5–3. 14. p.: 7–4. 20. p.: 12–17. 25. p.: 14–9. 33. p.: 20–12. 38. p.: 21–17. 47. p.: 24–21. 50. p.: 24–23. 55. p.: 27–23
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5

MESTERMÉRLEG
Marosán György, SZKKA: – Azt ígértem a mérkőzés előtt, hogy csúszni-mászni fogunk. Ezt be is tartottuk. Az első félidőben szép megmozdulásaink voltak, de ezt a játékot a szünet után már nem tudtuk megismételni. Érződött a mérkőzéshiány rajtunk, hiszen több mint egy hónapja játszottunk bajnoki találkozót.

Vágó Attila, DKKA: – Az első félidőben erőtlenül kezdtünk, ami megmutatkozott az eredmény alakulásában. A második játékrészben feljavult a játékunk, egy gólra is megközelítettük az ellenfelünket, de a jó erőkből álló Szombathely győzött.