Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – DEAC 77-71 (25-16, 16-15, 23-20, 13-20)
Szombathely, Aréna Savaria
V.: Benczur T., Frányó P., Török R. (Balogh L.)

Falco: Anderson 6/3, Doktor 8/6, Váradi 14/9, Bruinsma 10/6, Searcy 9. Csere: Milosevics 2, Lake 6, Kovács B. 2, Perl 20.

DEAC: Somogyi 7, Guyton 11/3, Drenovac 22/3, Hines 6, Tóth Á 17. Csere: Asszú Á. -, Molnár M. 6, Molnár D. -, Neuwirth -, Kiss K. -, Balázsi 2.

Az 1. negyedet az Anderson – Váradi, Doktor, Bruinsma, Searcy ötössel kezdték a szombathelyiek. A feldobás után a DEAC támadhatott és az első kosár is – Drenovac révén – a vendégeké volt. Váradi triplával válaszolt, majd Tóth büntetőjével lett 3-3. Ezt követően Doktor kintről, majd ziccerből is betalált, 8-3. Somogyi szépítése után Searcy szerzett 2 pontot büntetőkből, 10-5. A játékrész derekán Tóth pontjaival került közelebb a DEAC, 10-9. Váradi második kinti dobása is precíz volt, majd Hines ziccere volt korrekt, 13-11. Bruinsma is beköszönt távolról, de Tóth Á. továbbra is életben tartja a vendégeket, 16-12. Lake zsákolt, majd Bruinsma pöcizett, Drenovac pedig büntetőzött, 20-14. Doktor újabb triplával jelentkezett, majd a hajrában Milosevic és Hines volt eredményes, 25-16.

A 2. negyed Lake pontjaival indult, majd Guyton büntetőzött pontosan, 27-18. Ezekben a percekben mindkét csapat sok hibával játszott, majd Guyton triplája hullott be egészen távolról, 33-23. Zozó kosara utánm, a negyed közepén kért időt a DEAC vezetőedzője. Hiába és Searcy újabb kosara után ismét time-out következett, 37-23. Hines pontjaival tértek vissza a vendégek, aztán Anderson tette a helyére a 2 büntetőt. Váradi pontjai után, már a félidő finisében Drenovac hozta közelebb a vendégeket, 41-31.

A 3. negyed Perl Zoltán duplájával startolt, majd Tóth Á. 2+1 pontja érkezett, 43-34. Somogyi kettesével lépett közelebb a DEAC, 43-36. Ezután Perl büntetőzött hibátlanul, majd egy kidolgozott akció végén Anderson szórta be a triplát, újra tekintélyes lett az előny, 48-36. Hiábaa kért időt a DEAC mestere, Anderson és Perl szárnyalt, Lake repült, a játékrész derekén 52-36-ot mutatott az eredményjelző. Drenovac és Váradi gyors pontjai után Guyton és Perl pontjai következtek, 56-40. Zozó nem tudott ezen az estén közelről hibázni, közben Drenovac is elérte a kétszámjegyű pontot, 58-49. Bruinsma nyugtatta meg a hazai kedélyeket, de Drenovac nagyon feljött, eddigi 15 pontjával tartotta életben a debreceni reményeket, 60-51. Az utolsó percben Váradi triplája jelentette a különbséget, ez a negyed is a Falcóé lett, 64-51.

A 4. negyedet Balázsi duplája indította, majd Tóth Á. hozta közelebb a vendégeket, 64-55. Válaszként, miután Anderson kidolgozta a helyzetet, Searcy dobta be a középtávolit, aztán egy lepattanót is bepöcizett 68-57. Drenovac triplájára Bruinsma felelt egy hasonlóan szép hármassal, 71-60. A 4. percben Zozó sapkázta le az ellenfelet, aztán Molnár duplája révén lett kisebb a különbség, 71-62. A meccs hajrájában Tóth Á. kosara után Váradi dobhatott 3 büntetőt, sajnos csak 1 esett be, Perl azonban újra csont nélkül dobta be a középtávoliját, ezzel 2 perccel a dudaszó előtt 75-64 állt a táblán. Jött is a debreceni időkérés, Drenovac nagyon elemében maradt, újabb 2 pontjával már 75-67-re araszoltak fel a vendégek. A meccs utolsó percében Guyton hozta közelebb őket, de Perl lehűtötte a kedélyeiket, szoros lett a vége, de 77-71-re győzött a bajnok.

A Falco legközelebb december 16-án Spanyolországban, a Zaragoza vendégeként lép pályára a BL-csoportkörben.