A MAC HKB Újbuda csapata szétlövésben győzött a Gyergyószentmiklós otthonában a jégkorong Erste Ligában, így a megszerzett két pontnak köszönhetően a tabella élén maradt a vasárnapi játéknapot követően. A MAC Brassóban és Csíkszeredában is kikapott, így most volt utoljára lehetősége, hogy ne zárja sikertelenül az erdélyi túrát. Az újbudaiak a 12. percben megszerzett góljukkal majdnem nyertek alapidőben, vagyis 3 pontot érően, ám a végjátékban, kapuslehozatallal és emberelőnyben – azaz 6 a 4 elleni játékban – a gyergyóiak egyenlítettek, így következhetett a hosszabbítás, majd a szétlövés. Ebben a vendégek voltak a jobbak, és hoztak el két pontot Gyergyóból.

Erste Liga, alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub (romániai)-MAC HKB Újbuda 1-2 (0-1, 0-0, 1-0, 0-0, 0-1) – szétlövés után
Dunaújvárosi Acélbikák-Titánok 3-5 (3-1, 0-3, 0-1)
FTC-Telekom – Opten Vasas HC 4-3 (2-1, 1-2, 1-0)