Jászberényi KSE – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 81-108 (20-33, 16-26, 21-26, 24-23)
Bajnokság, 14. forduló
Jászberény, Bercsényi tornacsarnok
V.: Tóth C., Goda L., Lengyel Á.

JKSE: Donaldson 25/15, Katona 10/6, Brbaklics 14/6, Füzi 10/3, Filipovics 13. Cserék: Kaszás 6, Kovács A. -, Tóth. -, Kovács V. 3/3, Szalkai -.

Falco: Váradi 10, Doktor 4, Milosevics 7/6, Bruinsma 18, Searcy 14. Cserék: Anderson 3/3, Perl 9/3, Kovács 17/6, Dancsecs 3/3, Lake 23.

Az 1. negyed a Falco kosarával indult, aztán 1-1 tripla következett, 4-5. A kicsit ritmustalan kezdést követően elléptek a sárga-feketék, a játékrész derekán már 8-14 állt a táblán. Egyre inkább a bajnokcsapat akarata érvényesült, Evan Bruinsma és Devin Searcy is jól kezdett, a 6. perc végén mindketten 8-8 pontosak voltak, már 11-20. Donaldson tartotta életben ezekben a percekben a berényi reményeket, de a szombathelyi csapat jól járatta a labdát, 13-25-nél jött is az első hazai időkérés. Lake zsákolással iratkozott fel a pontszerzők közé, Az utolsó percben Lake és Perl pontjaival, majd Donaldson hármasával alakult ki a 20-33-as részeredmény.

A 2. negyed hazai kosárrai kezdődött, Filipovic talált be, majd Lake sikeres közelijét jegyezhettük fel, 22-35. Közben zónát váltott a JKSE, Perl alley opp Lakenak, 22-45. Ezekben a momentumokban nagyon élt a Falco fiatal centere, egyre nagyobbá vált a különbség a két csapat között. A vasiaknál a játékrész közepén Kovács Benedek volt a pontfelelős, 8 pontjával 25-50-re léptek el. Teljesen szétestek a hazaiak, Dancsecs triplája után Milosevics is betalált távolról, 25-58. Ezután Katona B. törte meg a többperces hazai kosárcsendet, majd az utolsó perc a hazaiaké lett, mert előbb Brbaklic, aztán Donaldson is betalált, Katona B. pedig triplával zárta a félidőt, 36-59. Az eddigi 20 percet követően a 13 pontos Lake a mezőny legeredményesebb játékosa.

A 3. negyed a hazaiak triplájával vette kezdetét, Brbaklic volt sikeres, majd Evan Bruinsma ziccere ült, 39-61. Ezután Zozó triplával, Devin Searcy pedig közelivel jelentkezett, 42-66. Ezt követően Váradi pontjait jegyezhettük fel. Nincs megállás, a játékrész közepén Bruinsma és Searcy is 10 pont fölé került, 48-77. Jól és főleg eredményesen játszott a Falco ebben a 10 percben is, 53-83-nál, Bruinsma zsákolása után újabb hazai játékmegszakítás következett. Lake továbbra is ellenállhatatlan volt, mind támadásban, mind védekezésben kiválóan szerzett labdákat az ifjú center. Ez a negyed is a sárga-feketéké, 57-85.

A 4. negyed a hazaiak pontjaival startolt, Katona B. kosarára Kávocs B. válaszolt, 61-87. Doktor Péter ügyesen szerzett labdát, majd gyors kosárral fejezte be a támadást, 68-89. Donaldson pontjait követően Váradi talált be közelról. A sokat dobó Donaldson extrát nyújt, de Lake is, 71-93. Kovács B. is már 10 pont felett! Lake, majd Váradi újabb pontjaival már 100 felett járt a bajnok! Lake mellett Kovács B. is extrát nyújtott, az utolsó percben már cifrázni is próbálták a szombathelyiek, Kovács B. triplája hullott be utoljára, 81-108 lett a vége.

Folytatás kedden, a BL-ben: Falco – Zaragoza meccs következik az Arena Savariában.