Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Casademont Zaragoza 94-86 (22-28, 27-22, 21-22, 24-14)
Bajnokok Ligája, 5. forduló
Szombathely, Arena Savaria
V.: Mazzoni (olasz), Yalman (török), Bittner (német)

Falco: Anderson 25/6, Váradi 6, Benke 15/9, Bruinsma 15/9, Searcy 12. Cserék: Perl 17/6, Milosevics 4, Lake -.

Zaragoza: Bray 6, Barreiro 9/3, Ennis 18/6, Thompson 23, Benzing 10/6. Cserék: Brussino 10/3, Sulaimon 5/3, Garcia 3/3, Hlinasson 2.

Az 1. negyedben a Falco az Anderson – Váradi, Benke, Bruinsma, Searcy ötössel lépett parkettre. A meccs Bray jr. kettesével indult, amire Váradi válaszolt közelről. Benzing büntetőit követően Bruinsma talált be távolról, 5-4-re vezettek a sárga-feketék. Aztán Ennis triplája és Anderson precíz büntetői következtek, 7-7. Bray közelről, Váradi távolról talált be, 9-9. A negyed derekán Searcy, majd Benke is pontos volt, aztán Ennis és Váradi sem hibázott, 15-14. Nagy küzdelem zajlott ezekben a percekben, Barreiro ziccere után Thompson is betalált, fordítottak, 17-18. A szünet előtt 3 perccel Bruinsma tripláját jegyezhettük fel, de Thompson, majd Benzing megint eredményes volt, 20-24. A hajrában Perl is beköszönt, de Sulaimon triplájával 22-27-re módosult az állás. Az utolsó másodpercben Thompson büntetőjével 22-28-cal ért véget az első játékrész.

A 2. negyedet Benzing sikeres büntetői nyitották, ezekben a percekben kiválóan védekezett a spanyol csapat, nagyon nehezen jutott dobóhelyzetbe a Falco. Thompson révén már 10 pontra hízott a vendégek előnye. Searcy középtávolija és Milosevic duplája is jókor hullott be, de Hlinason is a pályán, 26-37. Perl triplája után Searcy újra közelről volt eredményes, 31-37. A meccs derekán Brussino, majd újra Searcy dobásai ültek, 33-41. Zozó büntetőkből volt eredményes, majd Anderson duplája után a Zaragoza mestere szakította meg a játékot, 37-41. Jól játszott ezekben a percekben a magyar bajnok, de Garcia triplája is behullott. Anderson is megrázta magát, előbb közelről, majd büntetőkből volt pontos, 42-44. Rohant ezekben a pillanatokban mindkét csapat, Ennis, Benke, majd Bruinsma talált be, 46-46. Egy mesterien kijátszott akció végén Szili hármasának örülhettek a szombathelyiek, de Thompson ziccere még belefért, 49-50 állt a táblán az első félidő után.

A 3. negyed Barreiro triplájával kezdődött, amire hosszú perrcekig nem tudott sajnos válaszolni, ezért aztán jött is Gasper Okorn időkérése, 49-55. Anderson a játékrész 5. percében szerezte első hazai pontokat, 51-56. Sajnos több egymást követő vasi támadást is kivédekezték a spanyolok, amíg Benke tempója célba érhetett, 53-58. Ezt követően az Anderson-Perl akció ért véget szép ziccerrel, de sajnos triplával válaszolt Benzing, 57-62. Bruinsma 2+1 pontja jókor hullott be, Thompson tarthatatlan volt, már 17 pontos ekkor. Anderson triplája és Perl kettese után újra szoros, 63-66. A hajrában Anderson mindhárom büntetője ült, 66-68. Az utolsó percben Sulajmon és Anderson is betalált még, 70-72.

A 4. negyed Thompson, majd Barreiro közelijével indult, amire Perl a 2. percben adott feleletet, 72-76. Thompson nagyon élt ezekben a percekben, de Kyan Anderson sem akart lemaradni tőle, 74-78. Searcy sem hibázta el a középtávolit, de Ennis is jól dobott, 76-82. Az utolsó játékrész közepén Perl Zoltán rendkívül magas ívű triplája esett be, majd Milosevic büntetőzhetett, 81-82. Benke, majd Bruinsma triplája után egál, majd 87-84 állt az eredményjelzőn. Ennis büntetőkből szépített, majd 2 perccel a vége előtt Benke triplája is beesett, 90-86. Anderson triplája után, 1 perccel a dudaszó előtt 93-86 volt az állás. Okorn mester még időt kért, 44 másodperccel a vége előtt még egyszer elmondta kívánalmait a csapatnak. Az utolsó percben Bruinsma büntetője is elég volt az előny megtartásához, fantasztikus sikert aratott a Falco, 94-86.

A magyar bajnok Falco legközelebb – a karácsonyi ünnepek után – december 27-én Sopronban vendégszerepel.