Sopron KC – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 101-98 (21-27, 30-25, 23-30, 27-16)
Bajnokság, 16. forduló
Sopron, Novomatic Aréna
V.: Győrffy P. A., Minár L., Pozsonyi L. (Bodrogváry I.)

SKC: Jackson 12/6, Thompson 24/12, Fazekas 6, Jogéla 22/9, Bagó 2. Csere: Borisov 26/9, Takács N. 9/6, Halász -, Supola -, Werner -, Sitku -.

Falco: Anderson 22/12, Váradi 14/6, Doktor 2, Bruinsma 18/6, Searcy 6. Csere: Perl 12, Milosevics 10, Lake 7, Benke 7, Kovács B. -.

Az 1. negyed technikai problémák maitt 12 perc csúszással kezdődött el. A feldobást követően a Falco hozta el a labdát, majd Anderson átadása után Searcy szerezte az első szombathelyi pontokat. Fazekes egalizált, amire ismét Searcy, majd Bruinsma is közelről válaszolt, 2-6. A 3. perc végén újra Anderson adott gólpasszt, ezúttal Váradi talált be távolról, 2-9. Jogela triplájával jöttek közelebb a soproniak, de Anderson 3 pontosa hamar érkezett, 5-12. A játékrész derekán Anderson szerzett labdát, majd a lerohanás végén Doktor dobott ziccert, aztán Jogela zsákolására Lake felelt, 10-16. Jogela már 7 pontos volt, de hiába, mert Bruinsma átadása után Váradi újra triplát szórt, 12-19-nél jött az első hazai időkérés. Thompson triplája utáni ellentámadásból Benke harcolt ki 3 büntetőt, 15-22. Takács triplája után, már az utolsó percben Lake volt eredményes és a +1 büntetője is sikeres volt, 18-25. Borisov 2+1 pontja révén jött közelebb a Sopron, majd Perl volt eredményes közelről, 21-27.

A 2. negyed Anderson pontjaival startolt, Takács válasza sem késett sokat, 23-29. Borisov közelije után Zozó pontjai nagyon kellettek, 26-31. Anderson jól játszott, újabb 2+1 pontot írhattunk fel a neve mellé, majd Milosevic közelije után először volt 10 pont közötte, 26-36. A soproniak újabb időkérése után Zozó büntetői kerültek a helyükre, 26-38. Jackson középtávolja következett, majd a játékrész felénél újra Jogela szépített, majd Thompson triplájával és Jackson közelijével jöttek még közelebb, 35-38. Okorn mester azonnal meg is szakította a játékot. Az időkérést követően Benke, majd Fazekas is közelről szerzett pontokat, 37-40. Váradi büntetői után Borisov triplája ült, 40-42. Miután Borisov egyenlített büntetőkből, Váradi közelije hullott be, 42-44. Aztán Bagó és Perl volt újra pontos, 44-46. A félidő utolsó minutumában Bruinsma, majd Thompson értékesítette a büntetőket, aztán Searcy következett, 46-50. Jackson triplájára Bruinsma sikeres büntetőkkel felelt, de még Thompson közelije is behullott, 51-52.

A szünet után, a 3. negyed elején Benke sikeres közelijére Thonpson válaszolt, majd Anderson pontjai jöttek, 53-56. Kyan triplája is pontos volt, Thompsoné viszont nem. Bruinsma is hármast szórt, ellépett a Falco, 53-62. Thompson büntetőkkel tartotta életben a hazai reményeket, majd Lake és Bruinsma is eredményes volt, 55-66-nál hazai time-out következett. Bruinsma után Jackson állt a büntetővonalra és szerzett pontokat, 57-67. A negyed közepeén Váradi kosarára Borisov pontjai érkeztek, majd Anderson újabb triplája hullott be, 59-73. Ekkor már 17 pontos volt a Falco amerikai irányítója. Thompson triplája hozta közelebb a soproniakat, de Brruinsma erre is válaszolt, Borisov közelijére pedig Okorn mester felelt egy időkéréssel, 67-75. Nem adta fel az SKC, újra Jogela, 69-75. Zozó büntetői is a helyére kerültek, de Thompson félelmetes, megint tripla, 72-77. Bruinsma hármasa hűtötte le a hazai kedélyeket, majd az utolsó másodpercekben ismét Perl és Thompson volt pontos, 74-82.

A 4. negyedet újabb hazai tripla indította, Jogela triplájára Anderson felelt, majd Borisov 2 pontosa érrkezett, 79-85. Sajnos Jogela nagyon precíz, újabb trojkája után már 82-85. Nagyon szoros továbbra is, Milosevic büntetője után Jogela és Bruinsma is 1-1 büntetőt dobott csak a helyére, 83-87. Borisov triplája után már a soproniak vezettek, 89-88. Milosevic duplája után pedig újra a bajnoknál volt az előny, 89-90. Borisov és Jogela pontjai után 93-90-nél kért időt Gasper Okorn. Thompsont sajnos nem tudták tartani a sárga-feketék, 2+1 pontja után Váradi talált be jókor, 95-93. Milosevic 2+1 pontja után megint a Falco vezetett, 3 perccel a dudaszó előtt 95-96-ot mutatott a tábla. Fazekas révén megint a soproniaknál volt az előny, majd Anderson következett, 97-98. Jogela és Borisov fél percen belül kétszer talált a be a szombathelyieknek, ezzel 101-98. Okorn mester 1’18”-cal a vége előtt újra időt kért, mert még egyszer megpróbálta összeszedni a fiúkat, akik főleg fejben fáradhattak el. Sajnos szombathelyi vereség lett a vége, Anderson még rátette a dudaszó előtt, de ez már nem esett be, a 4. negyedet nagyon elveszítette a bajnok, maradt a 101-98.

Nincs megállás, nincs idő a búslakodásra, a Falco legözelebb szerda este lép pályára, akkor a Szolnoki Olaj vendégeskedik majd az Arena Savariában.