Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olajbányász 75-80 (24-23, 12-11, 8-24, 31-22)
Bajnokság, 17. forduló
Szombathely, Arena Savaria
V.: Cziffra Cs., Tözsér D., Ádám J.

Falco: Anderson -, Doktor 2, Benke 12/6, Bruinsma 12, Lake 2. Cserék: Váradi 11/3, Perl 26, Kovács -, Dancsecs -, Milosevics 10/3.

Szolnok: Pongó 9/6, Badzim 15/15, Pallai -, Subotic 16/3, Cakarun 16. Cserék: Warner 16/3, Rudner 3/3, Kovács -, Zsíros -, Juhos 5/3.

Az 1. negyedben  a feldobás után Lake hozta el a labdát, a Falco támadhatott, de az első kosár a vendégeké volt, Subotic révén 0-2. Cakarun is beköszönt a 2. percben, majd Bruinsma szerezte meg az első szombathelyi pontokat. A sikeres büntetők után 3-4 állt a táblán. Badzim triplája és Subotic duplája után Benke Szilárd is elhelyezett egy trojkát, 6-9. Badzim még egy hármast szórt, de Szili sem marad le 2+1 pontjával 9-12-re zárkózott a magyar bajnok. A játékrész derekán Bruinsma és Cakarun volt újra eredményes, 13-14. Pongó büntetője után Warner hármasa is célba ért, 13-18. Subotic újabb kosara után Evan, majd Doktor Péter is sikerrel fejezett be egy támadást, 17-20. Milosevic jól szállt be, triplája után egál volt, majd Perl révén már vezettek a sárga-feketék, 22-20. Az utolsó percben Rudner dobott hármast, majd újra Zozó szerzett pontokat, 24-23.

A 2. negyedet Perl Zoli 2 kosarával kezdte a Falco, majd Váradi Benedek is megszerezte első pontjait, 30-23-nál jött is a szolnoki időkérés. Badzim dobott újra triplát, majd Warner pontjaival jöttek még közelebb, 30-28. Zozó újabb kosara után már 10 pont állt a neve mellett, utána sajnos Anderson jelzett sérülést, be is ment az öltözőbe, még nagyobb baj, hogy nem is tért vissza utána. A büntetőket Kyan helyett Zozó helyezte el, 5 perc után 34-28 állt az eredményjelzőn. Milosevic után Juhos is büntetőkből volt pontos, 36-30. A szünet előtt 1 perccel Gasper Okorn élt az időkérés lehetőségével. Subotic büntetőkből gyarapította pontjait, majd Benke hibája után Warner is a vonalról volt eredményes, 36-34.

A 3. negyed Subotic pontjaival indult, amire Váradi válaszolt, 38-36. Badzim újra triplával vetette magát észre, majd Warner ziccert dobott, 38-41. Sajnos Bruinsma büntetői nem értek célba, Cakarun viszont betalált közelről, 40-44. A szünet után szinte az öltözőben maradt, beragadt a címvédő, Pongó tripláját követően, 40-50-nél Okorn mester kért időt. Sajnos ezt követően sem sikerült közelebb lépni a sárga-feketéknek, 2 perccel a játékrész vége előtt 41-54 állt a táblán. Pongó szabálytalanságát Bruinsma használta ki, majd az utolsó percben Subotic távolról volt eredményes, 44-58.

A 4. negyed elején Váradi és Benke pontjaival zárkózott fel a Falco, 47-58. Hiába, mert Subotic tarthatatlan volt, 2+1 pontjával újra jelentős volt a különbség, 47-61. A 2. percben Benke triplájának, majd rögtön utána Zozó ziccerének örülhettek a hazai szimpatizánsok, 52-61-nél Gasper Potocnik szakította meg a játékot. Braco büntetőből, majd fantasztikus zsákolásból szerzett pontjaival még közelebb jött a Falco, 56-61. A játékrész közepén – szerényen szólva is elég vitatható körülmények között – sajnos Benke begyűjtötte 5. személyi hibáját is, Pongó pedig távolról volt eredményes, 56-66. Perl pontjai után Váradi is kosarat szerzett, 60-66. A hazaiak nem adták fel, csapatkapitányuk triplája jókor ült, 3 perccel a vége előtt 63-69. Badzim sajnos ma nem tudott hibázni távolról, újabb hármasa után Zozó, majd Bruinsma volt eredményes, a dudaszó előtt 2 perccel 67-72. Warner közelije után Perl is büntetőkből talált be, 69-74. Az utolsó percben Juhos hármasa eldöntötte a meccset, ezután Perl ismét büntetőkből szerzett pontokat, 71-79. Az utolsó másodpercekben még Bruinsma és Perl szépített. Ezzel együtt sem nem tudta megőrizni a hazai várat a Falco. Az utolsó kosarat Pongó szerezte büntetőből, 75-80.

Folytatás vasárnap este, a Falco az M4 Sport kamerái előtt javíthat majd. Az Újév első bajnokiján a Kaposvár csapatát fogadják, a meccsen január 3-án 17 órakor dobják fel a labdát.