CSOPORTKÖR, 11. FORDULÓ
A-CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–TEAM ESBJERG (dán) 24–28 (12–13)
Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött. V: Caferopulosz, Bethmann, (görögök)

FTC: Bíró B. – Malestein 3, E. BÖLK 9, Behnke 1, Csiszár-Szekeres, Kovacsics, Schatzl Nadine 1. Csere: JANURIK (kapus), Klujber 7 (3), Kisfaludy, Szucsánszki 1, Kovács Anett, Háfra N. 1, Márton G. 1, Stolle. Edző: Elek Gábor

ESBJERG: R. Poulsen – M. Jacobsen 4, Tranborg 1, Pena 3, FRAFJORD 3, Breistöl 2, SANNA SOLBERG 8. Csere: Granlund (kapus), FREY 4 (3), Ingstad 3. Edző: Jesper Jensen
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–2. 13. p.: 3–5. 18. p.: 7–8. 25. p.: 11–10. 28. p.: 11–13. 36. p.: 15–15. 39. p.: 16–19. 45. p.: 19–23. 51. p.: 22–23
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3

MESTERMÉRLEG
Elek Gábor: – Teljes mértékben megérdemelten győzött az Esbjerg. Nagyszerű mérkőzés volt, a dánok szempontjából nyilván hatványozottan igaz ez. Mindkét félidő hajrájába belefáradtunk, főleg mentálisan és gondolkodásban. Kovacsics Anikó sérülése miatt Szucsánszki Zitára akkora teher hárult, amihez az utóbbi időszakban nincs hozzászokva, de nem szeretnék erre hivatkozni. A dán védekezés valóban nagyon jól működött. Sokat hibáztunk ahhoz, hogy nyerni tudjunk.

Jesper Jensen: – Tiszteljük a riválist, kemény és kiélezett mérkőzésre készültünk, örülök, hogy sikerült nyernünk, külön örülök a védekezésben nyújtott teljesítményünknek.