Nizhny Novgorod – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 73-68 (17-10, 21-19, 10-20, 25-19)
Bajnokok Ligája, D-csoport
Nizhny Novgorod, Cultural Entertainment Complex “Nagorny”
V.: Lucis (lett), Liszka (lengyel), Salins (lett)

Novgorod: Strebkov 7/3, Baburin 3/3, Komolov 21/12, Gankevich 2, Petrasek 13/9. Cserék: Sheperd 13/6, Platonov -, Chadov 2, Toropov -, Gavrilovic 12/3.

Falco: Váradi 11, Perl 11, Benke 7/3, Bruinsma 9/6, Keller 11/3. Cserék: Anderson 9/3, Barac 4, Lake 6.

Az 1. negyed Váradi, majd Gankevich kosarával kezdődött, majd Keller és Perl is eredményes volt, 5-6-nál először vezettek a sárga-feketék. Chadov közelije után, már a játékrész derekán Anderson is beszállt, de a távolija kiperdült. Keller átadása után Váradi ziccere már célt ért, 9-8. Felváltva estek a kosarak, Anderson is betalált, 11-10. Sajnos a Falco triplái egyelőre nem befelé, hanem rendre kifelé pattantak. Az oroszok közeli dobásokkal és kemény, agresszív védekezéssel próbálták megtörni a vasiak ellenállását, Gavrilovic kettese után, 15-10-nél Gasper Okorn időt kért. Petrasek pontjaival zárult az első 10 perc, 17-10.

A 2. negyedet Barac és Gavrilovic pontjai nyitották, utóbbi még egy büntetőt is bedobott, 20-12. Ezután Lake volt hibátlan a büntető vonalról, majd Váradi közelije is sikeres volt, 22-16. Sheperd távolija után újra Lake pontjait jegyezhettük fel, de szinte hiába, mert újabb tripla talált a ,,szombathelyi” gyűrűbe, 28-20. Ezután sajnos négy büntetőből – rá nem jellemző módon – hármat is kihagyott Váradi, a játékrész közepén 28-21 állt a táblán. Újabb orosz hármas után, 4 perccel a szünet előtt két számjegyű lett a különbség, majd Keller szépített távolról, de erre is feleltek a novgorodiak, 33-24-nál újabb time-out. Bruinsma triplája nagyon jókor jött, 2 perc volt hátra a szünetig, 33-27. Sajnos megint távolról találtak be, az ellentámadás során pedig Keller passzolt rossz helyre, orosz időkérés jött. Az utolsó percben Bruinsma közelije esett be, de sajnos erre is válaszolni tudtak, 38-29.

A 3. negyedet jó védekezéssel kezdték a sárga-feketék, majd Váradi dobott ziccert, aztán Keller is kosarat dobhatott volna, ha biztosra ment volna a frissen igazolt center, 38-31. Jól játszott ezekben a percekben a Falco, orosz kosárcsend, majd Perl-pontok jöttek, 38-33. A 4. percben találtak be először a hazaiak, majd Benke triplája is behullott, 40-36. Komolov, majd Perl egymás után kétszer is eredményes volt, 43-40, orosz időkérés jött. Jól védekeztek a szombathelyiek és a lepattanókat is hatékonyan szerezték meg, Keller pedig büntetőkből hozhatta volna közelebb a magyar csapatot, de nem ment be egyik sem. Sheperd is kihagyott egyet, majd a ziccert is elhibázta. Barac zsákolását szabálytalanul akadályozták, Boris mindkettőt beszórta, 44-42. Anderson-tripla után másodszor vezetett a Falco, 44-45. Ezt követően sportszerűtlent ítéltek Váradi ellen, majd Sheperd használta ezt ki, Benke szép kosara következett Anderson asszisztja után, 46-47. Az utolsó percbe Petrasek zsákolása és Anderson büntetői is belefértek, 48-49.

A 4. negyed 2 orosz triplával kezdődött, 54-49-nél azonnal időt kért Gasper Okorn. Sajnos Komolov újra hármast dobott, aztán még egy triplát is kaptak Váradiék, amire Perl felelt, 60-51. Komolov, majd Keller horga volt eredményes, de ezután már az ötödik triplát dobták hibátlanul az oroszok ebben a negyedben, 65-53. Keller újabb pontjai után 5 perccel a vége előtt 10 pont volt a különbség, 65-55. Váradi büntetői hullottak be, majd Keller szerzett lepattanót, 65-57-nél Gasper Okorn szakította meg a játékot. Keller újabb horogdobása ért célt, 3 perccel a vége előtt 65-59. Sajnos Komolov újra hármast szórt, Bruinsma viszont ma nem jól dobott, Komolov pedig kíméletlennek bizonyult, 70-59. Az utolsó percben Benke büntetői voltak pontosak, majd Anderson előbb kihagyta a ziccert, aztán végigvitt egy szép támadást, bedobta, majd sajnos megsérült?! 70-65-nél Bruinsma triplája után már csak egy labdára voltunk, 70-68. A dudaszó előtt 3 másodperccel Benke ütött oda, és a meglepő módon sportszerűtlen hiba után Komolov értékesítette a büntetőket, s ezzel továbbjutott a Novgorod 73-68.

Le a kalappal a szombathelyi csapat előtt, hiszen mindvégig esélyes volt a legjobb 16 közé jutásra. A Falco szombaton Kaposvárott lép pályára.