Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Alba Fehérvár 95-84 (29-18, 24-28, 26-18, 16-20)
Bajnokság, 11. forduló
Szombathely, Arena Savaria

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 4, Doktor 3/3, Benke 24/12, Bruinsma 23/9, Keller 12. Cserék: Perl 19/6, Lake 6, Barac 4, Dancsecs -.

Alba Fehérvár: Turner 10, Curry 19/6, Vojvoda 25/9, Davis 15/3, Omenaka -. Cserék: Lukács 6/6, Ahmad 7, Takács M. -, Csorvási 2.

Az 1. negxedben a feldobás után Keller pofozta el a labdát, majd Ő szerezte első kosarunkat is. Ezután Váradi dobott közelről pontokat, majd egy labdaszerzést követően Benke is kihasználta a kihagyhatatlant, 6-0-nál Forray Gábor már időt is kért. A korábbi szombathelyi játékos, Ron Curry szépített, de Evan Bruinsma is beköszönt, 8-2. Vojvoda Dávid 2 pontja után Szili triplát süllyesztett el, majd Bruinsma is megmutatta, hogy tud ilyet, már 14-4 volt. Davis kettese után egy triplát is bedobott, 14-9. Benke újabb triplája, majd 2 pontja után már 10 pontnál tartott a játékrész közepén, 19-11. Keller Ákos pontatlan horga után Davis hozta közelebb a fehérváriakat, 19-14. Bruinsma után Ahmad is eredményes volt, majd Perl Zoltán első kosarát is feljegyezhettük, 23-16. Az utolsó percben Szili büntetői és Barac közelije is behullot, majd Vojvoda pontjai után Pel Zoli dudaszós ziccere zárta a negyedet, 29-18.

A 2. negyedet Evan duplájával indítottuk, majd Lake szerelt nagyot, Doktor pedig triplát dobott, 34-18-nál Forraynak megint időt kellett kérni. Davis pontjaival jött kicsit közelebb az Alba, de hiába. Bruinsma is nagyon pörgött, jól játszott ezekben a percekben a bajnok, 39-22. A játékrész derekán Curry dobott kosarat, majd Lake tömte be a lepattanót, 41-24. Vojvoda egymást követően kétszer is betalált, majd büntetőkből is eredményes volt, 41-30. A félidő hajrájában megrázta magát az Alba, Benke triplája és Keller blokkja után, Vojvoda és Lukács is triplát szórt, 48-41. Az utolsó percben Turner és Lukács is sikeresen dobott kosárra, de Bruinsma triplája még pont időben érkezett, 53-46.

A 3. negyed Vojvoda triplájával, majd Bruinsma duplájával kezdődött. Egy jó védekezés után Keller volt eredményes, 57-49. Evan a 3. perc elején már 20 pontos lett, majd Keller újra betalált, 61-49-re lépett el a Falco. Curry után Benke is hármassal vetette magát észre, 64-52-nél Forray Gábor ismét időt kért. Váradi és Turrner küzdött meg a labdáért a földön harcolva, majd Perl dobhatott tisztán egy hármast, 67-52. A játékrész közepén Benke és Curry is betalált büntetőkből, 69-54. Vojvoda triplájára Zozó felelt, 73-57. A negyed vége előtt 2 perccel kialakult az eddigi legnagyobb, 18 pontos különbség, 77-59. Ahmad 2+1 pontja után már nem esett több kosár, 79-64.

A 4. negyedben Curry kettesét írhattuk fel elsőként, majd fiatal centerünk büntetőzhetett. Lake nem hibázott, de Curry sem távolról, 81-69. Ezután Benke, majd Turnerr is ziccert dobott, de Perl és Bruinsma sem akart lemaradni a többiekről, 87-71. Vojvoda és Bruinsma is triplát szerzett, Curry pedig 2+1 ponttal hozta közelebb az Albát. Hiába Perl is szorgalmasan gyűjtögette a pontokat, tükörsima lett ez a meccs. A negyed derekán kicsit ugyan közelebb lépett az Alba, de nem volt veszélyes egy pillanatra sem. A hajrában már lepergette a Falco a támadóidőket, és csak az volt a kérdés meglesz-e a 100 pont. Az utolsó 4 percre elfáradt a bajnok, nem is dobtak kosarat, de ez legyen a legnagyobb baj, a 25 pontos Bruinsma vezérletével simán nyerték a rangadót, 95-84.

Gasper Okorn: alapvetően elégedett vagyok, jó meccset játszottunk, végig vezettünk, a sportág minden elemében jobbak voltunk ma, mint az Alba. A szezon hosszú, de, ha csapatként játszunk, akkor haszna lesz a végén. Nem bírtuk 40 percig fizikálisan a meccset, hiszen az utolsó 5 percre elfáradtunk, Kyan Anderson hiánya miatt pedig nem tudom úgy forgatni a csapatot, ahogy azt szeretném.

Forray Gábor: ízelítőt kaptunk a sebességből és az agresszivitásból, a Falco extrán dobott és jobban játszott ma, mint mi. Puhák voltunk, ma nem jól védekeztünk, sokat hibáztunk, s ezeket a bajnok kihasználta. Szombathelyen nem szégyen kikapni, bár szorosabb meccsre számítottam.