Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 88-68 (25-23, 19-24, 20-14, 24-7)
Bajnokság, 21. forduló

V.: Benczur T., Fodor A., Szilágyi B. (Dr. Gincsai J.)

Falco: Váradi 20/12, Doktor 3/3, Benke 1, Bruinsma 18/6, Keller Á. 6. Csere: Perl 24/3, Barac 10, Lake 6, Kovács B. -, Dancsecs -.

KTE: Wittmann K. 3/3, Thomas 20/3, Djeraszimovics 7, Kucsera 3/3, Karahodzsics 3. Csere: Dramicsanin 7, Jaramaz 12/6, Lukács D. 9/9, Horti 2, Lewis 2.

Az 1. negyedben Evan Bruinsma 2+1 pontjával indított a Falco, majd Váradi triplája is beszállt, 5-2. Ezt követően némi meglepetésre Karahodzic kosarával már a KTE vezetett, 5-6. Doktor triplája sem váratott sokáig magára, majd Váradi 2+1 pontjával már 11-8. Ezután Bruinsma újabb tripláját jegyezhettük fel, 14-11. Thomas jól játszott, sorban dobta a kosarakat, a játékrész derekán 14-13 állt a táblán. Aztán Jaramaz triplái is ültek, 19-15. A KTE feljött, sőt, Lukács triplái után fordított, 21-23. Az utolsó percben Perl szép tempója után 25-23 volt az állás.

A 2. negyedet Perl Zoltán triplájával kezdte a Falco, majd újra visszavette a vezetést a KTE, 28-29. Ezt követően Lake zsákolt, így újra mi a címvédő vezetett, 30-29. Sok volt a hiba és a KTE sem feltartott kezekkel jött, 30-31. Felváltva vezettek a csapatok ekkor, majd Thomas a lábát is használta, mégis megadták neki a pontokat, 30-33. A játékrész derekán Gasper Okorn kérte magához övéit, mert továbbra is elégedetlen volt a mutatott játékkal. Perl büntetőzhetett, majd Thomas volt újra eredményes, 32-35. Wittmann irányította a vendégcsapatot, amikor Thomas nem volt a pályán, jól is dobott, majd Dramicanin pontjai jöttek, 32-40, sőt, Lukács triplája után kialakult a legnagyobb különbségű KTE-vezetés, 32-43. Ezután megint jókor érkezett Váradi triplája és 2+1 pontja, 40-45. Az utolsó percben még kozmetikázott a Falco a hátrányon, 44-47.

A 3. negyed Bruinsma triplájával indult, 47-47, aztán Keller zsákolt, majd ugyanő egalizált közelről, 51-51. Már az 5.percben elérték az 5. személyi hibát a vendégek, ezért Keller büntetőket dobhatott, sajnos pontatlanul. de jött a Perl-zsákolás 57-54. Wittman és Jaramaz triplái után újra ott volt az előny, 57-60. Bruinsma büntetői után 61-60 lett, majd Váradi triplája után már 20 pont állt a csapatkapitány neve mellett, 64-60. Az utolsó percek feszülten teltek, miután Lake szabálytalankodott Wittmann ellen, 64-61.

A 4. negyed Barac 2 tempójával kezdődött, egy szép horog dobás után ziccert is értékesített a magasember, 68-61. Barac brillírozott ezekben a percekben, Váradi triplája kimaradt, de a lepattanót Boris bepöcizte, majd Lake zsákolt hatalmasat, 74-61. Wittmann a 3. percben 2. sportszerűtlen szabálytalanságát is elkövette, így kiszállt. Ezután hamar eldőlt a meccs, a kecskemétiek rosszul dobtak, a Falco pedig javított, 78-61-nél Váradi Kornél kért időt, rendezni kellett a sorokat. A Falco 16-0-ás rohamot produkált, a játékrész derekán 83-63 állt a táblán. Barac kiváló játéka jellemezte a záró negyedet, a végén pedig mindhárom ,,szombathelyi” fiatal lehetőséget kapott, az utolsó percben már nem változott a különbség, 88-68.

Gasper Okorn: – Az első félidőben a Kecskemét akarata érvényesült. Ellenfelünk lassította a játékot, rendre felállt védelem ellen kellett támadnunk, nem tudtuk elkapni a ritmust. A második félidővel már elégedettebb voltam, akkor már a mi stílusunk érvényesült, jobban védekeztünk, gyorsabban kosaraztunk – fizikálisan jobbak voltunk.

Váradi Kornél: – Az első három negyed játéka rendben volt – a szünetben még vezettünk is. A negyedik negyedben viszont már a Falco fizikális kosárlabdája érvényesült, nem tudtuk tartani a lépést. Igaz, két kulcsemberünket is elvesztettük a meccsen: az egyiket sérülés, a másikat kiállítás miatt. Láttam olyan dolgokat a csapatomtól, amelyek bizakodásra adnak okot a folytatást illetően.

A Falco továbbra is vezeti a bajnoki tabellát, a szereplését pedig szerdán az Atomerőmű otthonában folytatja.